Newsletter

Zapisz się do newslettera aby znać najnowsze informacje inwestycyjne.
Akcpetuję Regulamin Newslettera

zapisz się

Mieszkańcy pytają Burmistrz odpowiada

W każdy wtorek w godz
8:00 - 14:00
burmistrz jest do Państwa dyspozycji pod numerem:
74 8560 530

Projekty Unijne

Projekty Unijne

Aktualności

ODSŁUCHAJ
10.06.2024

Mistrzostwa Polski w Hobby Horsingu w WKKW: zgłoszenia trwają!

Zdjęcie Artykułu

Już niewiele czasu pozostało do zamknięcia zgłoszeń do startu w pierwszych Mistrzostwach Polski w Hobby Horse w jeździeckim triatlonie. Rywalizacja toczyć się będzie nie tylko o medale, ale także o cenne nagrody.

Czym jest hobby horsing?

Hobby horsing to sport polegający na symulacji jazdy konnej przy użyciu specjalnie wykonanych „wierzchowców” – hobby horse. Są one zbudowane z głowy konia na drewnianym drążku z wodzami, ogłowiem i innym osprzętem imitującym ten używany przez jeźdźców. Rozpowszechniony szczególnie w krajach skandynawskich, zdobywa coraz większą popularność na całym świecie, w tym również w Polsce.

 

Kiedy i gdzie?

Zawody odbędą się w weekend 22-23 czerwca 2024 roku na terenie hipodromu im. 14 Pułku Ułanów Jazłowieckich w Morawie koło Strzegomia. Zawodnicy wystartują w konkurencji WKKW, na którą składają się trzy próby: ujeżdżenie, cross i skoki. Na hipodromie pojawi się czworobok, trasa crossu, na której staną specjalnie zaprojektowane, drewniane przeszkody oraz parkur z przeszkodami skokowymi. Konkursy o randze mistrzostw Polski zostaną̨ rozegrane w niedzielę.

 

Jak się zgłosić?

Rejestracja jest już otwarta i potrwa do 20 czerwca 2024 roku. Aby się zgłosić, należy wypełnić formularz dostępny na stronie Livejumping.com oraz uiścić opłatę startową w wysokości 50 zł. Zawodnicy będą̨ podzieleni na dwie kategorie wiekowe: 8-11 lat oraz 10-18 lat.

 

Nagrody

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, w tym bony turystyczne na wakacje marzeń, polisy ubezpieczeniowe z sumą ubezpieczenia 100 tys. zł każda oraz nagrody rzeczowe. Zwycięzcy konkursów Mistrzostw Polski WKKW w obu kategoriach wiekowych otrzymają bony turystyczne Travelist o wartości 3 tysięcy złotych, a zwycięzcy konkursów rozgrywanych w sobotę – bony o wartości 2 tysięcy złotych.

 

Atrakcje dodatkowe

Podczas zawodów przewidziano liczne atrakcje dla całej rodziny, m.in. występy

kaskaderów z Apolinarski Group, którzy zaprezentują umiejętności woltyżerskie w pokazie wywodzącej się z Kaukazu dżygitówki - stylu, w którym jeździli niegdyś Kozacy, popisy sprawnościowe psów w pokazach agility w wykonaniu zawodników w wrocławskiego klubu Extreme Dog oraz konkursy sprawnościowe z udziałem gwiazd WKKW.

 

Misja

Mistrzostwom towarzyszy też cel społeczny: wspierają działania Fundacji DCU na rzecz dzieci z Bingongol w Kamerunie. Dołącz do Zrzutki na stronie https://bit.ly/FundacjaDCU: 1 zł wpłaty = 1 obiad dla dziecka w szkole Fundacji DCU w Bingongol.

Zawody organizuje Ośrodek Jeździecki Stragona. Wstęp na zawody jest bezpłatny.

Fot. Leszek Wójcik

Regulamin: https://stragona.pl/images/2024/1/Regulamin-mistrzostw-polski-hobby-horse-wkkw-2024.pdf

Autor: Marek Jakubina
Liczba wyświetleń: 346

Powrót