Newsletter

Zapisz się do newslettera aby znać najnowsze informacje inwestycyjne.
Akcpetuję Regulamin Newslettera

zapisz się

Mieszkańcy pytają Burmistrz odpowiada

W każdy wtorek w godz
8:00 - 14:00
burmistrz jest do Państwa dyspozycji pod numerem:
74 8560 530

Projekty Unijne

Projekty Unijne

Aktualności

ODSŁUCHAJ
11.06.2024

O emocjach w bibliotece

Zdjęcie Artykułu

W poniedziałek, 10 czerwca, uczniowie klasy pierwszej i trzeciej wraz z wychowawcami udali się do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Strzegom. Celem lekcji było poznanie pracy bibliotekarza, wyrabianie u dzieci nawyku korzystania ze zbiorów biblioteki oraz rozwijanie zainteresowań czytelniczych. Zajęcia poprowadziła pracownica biblioteki i Anna Krynicka.

Uczniowie chętnie podjęli współpracę i z zainteresowaniem wysłuchali opowiadania Małgorzaty Musierowicz pt: “Mały”. Było to wprowadzenie do trudnego tematu jakim są emocje. Dzieci nazywały emocje, wczuwały się w emocje innych, pokazywały swoją reakcję na różne sytuacje, które mogłyby ich spotkać. Następnie uczniowie wykonali karty pracy na których dorysowywali miny towarzyszące wybranym emocjom - radość, złość, smutek, zaskoczenie etc. Na uczniów czekały również zadania, rozwijające ich słownictwo i wyobraźnie - na podstawie ilustracji układali historyjkę, którą dzielili się z pozostałą grupą.

Czas spędzony w bibliotece szybko mijał. Ostatnią atrakcją był teatrzyk kamishibai, prezentacja bajki o magicznej gąsienicy, która również przeżywała różne emocje.

Na koniec spotkania wszyscy uczniowie otrzymali w prezencie książeczki oraz zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie. Dziękujemy za ciepłe przyjęcie.

Kamila Iwańczak-Dymek

Autor: Marek Jakubina
Liczba wyświetleń: 155

Powrót