Newsletter

Zapisz się do newslettera aby znać najnowsze informacje inwestycyjne.
Akcpetuję Regulamin Newslettera

zapisz się

Mieszkańcy pytają Burmistrz odpowiada

W każdy wtorek w godz
8:00 - 14:00
burmistrz jest do Państwa dyspozycji pod numerem:
74 8560 530

Projekty Unijne

Projekty Unijne

Aktualności

ODSŁUCHAJ
11.06.2024

Innowacja edukacyjna w PSP im. Jana Pawła II w Kostrzy

Zdjęcie Artykułu

Po 8 miesiącach pracy w naszej szkole zakończyła się realizacja innowacji organizacyjno-metodycznej „Zaczarowany ołówek” – od projektu do makiety, przy użyciu długopisów 3D.

Realizacja innowacji obywała się podczas kreatywnych nieobowiązkowych dodatkowych zajęć pozalekcyjnych. Ich uczestnikami byli uczniowie klasy VI. Zajęcia były prowadzone metodą STEAM, która polega na całkowitym odwróceniu tradycyjnego podejścia do nauczania. Dziecko przestaje być biernym odbiorcą wiedzy podawanej przez nauczyciela i staje się naukowcem, konstruktorem, odkrywcą i inżynierem. Podążając za naturalną potrzebą doświadczania i przeżywania przygód, uczniowie poznają tajemnice otaczającego ich świata. Nie boją się eksperymentować, tworzyć i próbować różnych rozwiązań. Nauczyciel natomiast staje się mentorem i trenerem, który wspiera i podpowiada.

Istotna wartość innowacji i pracy z długopisami 3D polega na włączaniu dzieci w działania praktyczne, angażuje je emocjonalnie, kształtując takie cechy jak wytrwałość, cierpliwość i dokładność w wykonywaniu podjętego zadania. Praca ta uwalnia kreatywność, ćwiczy myślenie trójwymiarowe i rozwija wyobraźnię. Zaznajamianie uczniów z technologiami jest niezbędne i wynika z szybkiego rozpowszechnienia techniki we wszystkich dziedzinach współczesnego życia. Ma to zatem duże znaczenie poznawcze i wychowawcze.

Efektem pracy, oprócz nabytych umiejętności i zdobytych doświadczeń, jest makieta naszej małej miejscowości- Kostrzy, stworzona przy użyciu długopisów 3D.

PSP Kostrza

Autor: Marek Jakubina
Liczba wyświetleń: 207

Powrót