Newsletter

Zapisz się do newslettera aby znać najnowsze informacje inwestycyjne.
Akcpetuję Regulamin Newslettera

zapisz się

Mieszkańcy pytają Burmistrz odpowiada

W każdy wtorek w godz
8:00 - 14:00
burmistrz jest do Państwa dyspozycji pod numerem:
74 8560 530

Projekty Unijne

Projekty Unijne

Aktualności

ODSŁUCHAJ
13.06.2024

Wizyta w ZOO w Łącznej  

Zdjęcie Artykułu

We wtorek 11 czerwca br. uczniowie klas I-III wraz z oddziałem przedszkolnym w Olszanach udali się z wizytą do ZOO w Łącznej. Na miejscu czekało na nich wiele atrakcji i niesamowite zwierzęta, których na co dzień nie mają sposobności zobaczyć.  

Na obszarze 15 ha w zadbanych, przestronnych boksach i wolierach mieszkają: ptaki, lemury, strusie, jeżozwierze, surykatki, świstaki, fenki pustynne, serwale, ostronosy, dzioborożce, osły, wilki polarne, rysie, antylopy, lamy, jelenie i małpy (m.in. makaki japońskie, gibony, kapucynki, sejmiri wiewiórcze). Poznanie tych wszystkich zwierząt umożliwiały tablice informacyjne, które były umieszczone przy każdym stanowisku. Dużym zainteresowaniem cieszyły się żurawie koroniaste, pawie indyjskie, surykatki, fenki pustynne (najmniejsze lisy na świecie). Wiele frajdy sprawiło dzieciom samodzielne karmienie zwierząt w ich zagrodach.   

Spacerując ścieżkami ZOO uczniowie mieli możliwość zaobserwowania pozostałych mieszkańców w przestrzennych wolierach m.in. rysi, danieli, antylop, saren, jeleni, lam i osłów. Dzieci zwróciły szczególną uwagę na wybieg białych wilków, które kilka tygodni temu powiększyły swoją watahę.    

Na zakończenie bardzo interesującego i udanego pobytu w ZOO w Łącznej uczestnicy udali się pod wiatę, gdzie czekało na nich ognisko z kiełbaskami. Po konsumpcji był jeszcze moment na drobne zakupy pamiątek oraz wesołe, nieskrępowane zabawy na pobliskim placu zabaw.  

Wspólne zwiedzanie ogrodu zoologicznego dało dzieciom mnóstwo radości. Bezpośredni kontakt ze zwierzętami sprawił, że wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwałe zapiszą się w pamięci. Wyjście okazało się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. To był miło spędzony czas.

Autor: Marek Jakubina
Liczba wyświetleń: 199

Powrót