Newsletter

Zapisz się do newslettera aby znać najnowsze informacje inwestycyjne.
Akcpetuję Regulamin Newslettera

zapisz się

Mieszkańcy pytają Burmistrz odpowiada

W każdy wtorek w godz
8:00 - 14:00
burmistrz jest do Państwa dyspozycji pod numerem:
74 8560 530

Projekty Unijne

Projekty Unijne

Aktualności

ODSŁUCHAJ
21.06.2024

Wycieczka do JuraParku w Krasiejowie

Zdjęcie Artykułu

10 czerwca uczniowie z kl. IIa, IIb i IV a z PSP w Jaroszowie wraz z wychowawcami wyjechali na wycieczkę edukacyjną do Jurajskiego Parku Dinozaurów w Krasiejowie.

Spacerując ścieżką edukacyjną z dinozaurami, uczniowie podziwiali rekonstrukcje mezozoicznych gadów i płazów – wszystkie naturalnej wielkości. Podczas spaceru śladami dinozaurów odwiedzili pawilon paleontologiczny, w którym przez przeszkloną podłogę oglądali skamieniałości triasowych płazów i gadów. Ekspozycja wewnątrz pawilonu jest jedyną w Polsce na taką skalę ekspozycją o charakterze „in situ”, czyli w miejscu znalezienia.

Uczniowie udali się również w podróż przez miliardy lat istnienia wszechświata. Kolejką przemierzyli 300 – metrowy tunel, oglądając wędrówki kontynentów, zmiany klimatyczne i największe kataklizmy w dziejach naszej planety. Następnie udali się do Parku Nauki i Ewolucji Człowieka. To miejsce dostarczyło uczniom fascynującej wiedzy o tajemnicach przeszłości i ewolucji człowieka.

W prehistorycznym oceanarium zobaczyli z bliska jak wyglądało podwodne życie tysiące lat temu. Bardzo ciekawą atrakcją było także kino 5D.

Po zwiedzaniu i sporej dawce wiedzy był czas na pyszny obiad oraz zakup pamiątek. Podczas wycieczki walory edukacyjne połączono z dobrą zabawą w parku rozrywki. Tutaj każdy poczuł się w swoim żywiole.

Wycieczka do JuraParku w Krasiejowie dostarczyła uczniom sporej wiedzy, ale także wielu wrażeń i emocji. Była to świetna rozrywka i niezapomniana przygoda dla wszystkich uczestników wycieczki.

Autor: Marek Jakubina
Liczba wyświetleń: 132

Powrót