Newsletter

Zapisz się do newslettera aby znać najnowsze informacje inwestycyjne.
Akcpetuję Regulamin Newslettera

zapisz się

Mieszkańcy pytają Burmistrz odpowiada

Projekty Unijne

Projekty Unijne

Aktualności

ODSŁUCHAJ
01.10.2024

Zakończenie projektu ekologicznego

Zdjęcie Artykułu

Młodzież Strzegomska zorganizowała na auli w Zespole Szkół w Strzegomiu zakończenie projektu „Eko-Squirrels”. Nasze działania sfinansowane były w całości przez Fundację Orange w ramach grantu w kwocie 2400 zł, a zrealizowane dzięki zaangażowaniu wolontariuszy działających przy Pracowni Orange w Strzegomiu.

Finał akcji okraszono przedstawieniem przygotowanym przez młodzież Zespołu Szkół w Strzegomiu dla dzieci z Przedszkola nr 3 w celu popularyzacji edukacji ekologicznej. Główne bohaterki trzy odważne wiewióreczki mieszkające w strzegomskim parku skradły serca najmłodszych ratując zagubioną dziewczynkę. Młodzież przygotowując wydarzenie, wykazała się zaangażowaniem, odpowiedzialnością i bardzo dużą wrażliwością na sprawy związane z ekologią.   

W trakcie całej uroczystości nie zabrakło także wspólnych zabaw oraz pląsów. Dzieci otrzymały tematyczne zestawy upominkowe i zostały przyozdobione kryształkami akrylowymi. Dzięki temu w mgnieniu oka przedszkolaki zamieniały się w księżniczki, zwierzątka lub super bohaterów. Na zakończenie akcji przekazano naszym gościom wykonane podczas warsztatów dwa karmniki dla wiewiórek. Jak zapewniła pani dyrektor PP nr 3 Grażyna Przybyło, karmniki już wkrótce zostaną zamocowane w przedszkolnym ogrodzie blisko strzegomskiego parku.

Naszym małym gościom trudno było opuścić szkolną aulę i zakończyć spotkanie. Entuzjazm i emocje dziecięce udzielił się także prowadzącym. Bardzo dziękujemy za przybycie nauczycielom z Przedszkola nr 3 w Strzegomiu wraz z grupami: "Motylki" i "Biedronki".

Dziękujemy za obecność zaproszonym gościom dyrektorowi Robertowi Wójtowiczowi, Przewodniczącej i Sekretarza Towarzystwa Przyjaciół Dzieci pani Dorocie Sozańskiej oraz pani Monice Kozłowskiej.

Na koniec chcemy wspomnieć o wszystkich, którzy uczestniczyli w występie zorganizowanym przez p. Małgorzatę Kossak i Katarzynę Zator. To nasz cały zespół:

Aktorzy w przedstawieniu „Wiewiórka i zagubiona dziewczynka”: (narrator) Maja Krystek, (wiewiórka) Dagmara Marcinkowska, (wiewiórka) Aleksandra Matla,(wiewiórka) Anna Zasińska, (dziecko) Nicola Kleczyńska, (mama)Weronika Świrska, Zuzanna Madej (prowadząca).

Zespół taneczny: Maja Kowalska, Julia Bereżańska, Alicja Janowska, Adam Mądrala, Dawid Jeske, Jakub Kopeć.

Pomoc techniczna: Norbert Nowacki, Maja Tereshchenko, Kacper Wiktor

Plakat informacyjny: Alicja Kossak

Autor: Marek Jakubina
Liczba wyświetleń: 330

Powrót