Newsletter

Zapisz się do newslettera aby znać najnowsze informacje inwestycyjne.
Akcpetuję Regulamin Newslettera

zapisz się

Mieszkańcy pytają Burmistrz odpowiada

W każdy wtorek w godz
8:00 - 14:00
burmistrz jest do Państwa dyspozycji pod numerem:
74 8560 530

Projekty Unijne

Projekty Unijne

Aktualności

ODSŁUCHAJ
20.06.2018

Wieści od emerytów

Zdjęcie Artykułu

Strzegomscy emeryci w ostatnich tygodniach zwiedzili Kraków, Łagiewniki i Wojsławice. Poniżej relacja.

10 maja z inicjatywy tutejszego koła PZERiI zorganizowano autokarową wycieczkę do Krakowa, w której wzięło udział 50 osób. W programie wycieczki było zwiedzanie jaskini legendarnego smoka wawelskiego, zwiedzanie Zamku Królewskiego i Katedry na Wawelu.

Następnie odbył sie spacer po Krakowskich Plantach, a potem zwiedzanie Starego Miasta, Rynku, Sukiennic i Kościoła Mariackiego z wysłuchaniem hejnału. W drodze powrotnej wycieczka zatrzymała się też w Sanktuarium w Łagiewnikach. Zadowoleni wrócili do domu.

23 maja 50-osobowa grupa członków PZERiI pojechała do "ARBORETUM" w Wojsławicach, zwanego też "Baśniowym Ogrodem". - Zachwyciła nas największa w Polsce kolekcja różaneczników i azalii. Podziwialiśmy też liliowce, ogrody tematyczne i kolorystyczne. Spacer zakończyliśmy pieczeniem kiełbasek i śpiewem. Wielu z nas zakupiło też sadzonki kwiatów do swoich ogrodów. Organizacja ogrodu, różnorodność roślin oraz cudowne położenie przekonuje nas, iż warto zaglądać tam częściej i polecać innym - zaznaczają strzegomscy emeryci.

 

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 954

Powrót