Newsletter

Zapisz się do newslettera aby znać najnowsze informacje inwestycyjne.
Akcpetuję Regulamin Newslettera

zapisz się

Mieszkańcy pytają Burmistrz odpowiada

W każdy wtorek w godz
8:00 - 14:00
burmistrz jest do Państwa dyspozycji pod numerem:
74 8560 530

Projekty Unijne

Projekty Unijne

Aktualności

ODSŁUCHAJ
20.02.2018

Podstrefa Strzegom - więcej możliwości

Zdjęcie Artykułu

17 lutego br. w Kancelarii Notarialnej Anny Szerer w Wałbrzychu nastąpiło podpisanie ważnego dokumentu - aktu notarialnego przenoszącego własność gruntu o powierzchni 3,4 ha, położonego na terenie Podstrefy Strzegom WSSE " INVEST-PARK", na inwestora FSB Piekarnie Sp. z o.o.

Ze strony gminy Strzegom dokument podpisał Zbigniew Suchyta - Burmistrz Strzegomia, zaś w imieniu inwestora - Waldemar Topolski z FSB Piekarnie Sp. z o.o. Akt notarialny podpisano w obecności: Wiesława Witkowskiego, Zastępcy Burmistrza Strzegomia, Lidii Jarmułowicz i Wojciecha Morela, Wiceprezesów Zarządu Spółki WSSE" INVEST-PARK" oraz Karoliny Kanclerz i Macieja Wójcika, radców prawnych.
 
Współpraca gminy i inwestora zapowiada się obiecująco, ponieważ obie strony są odpowiedzialne, szybkie i kreatywne w działaniu, a przede wszystkim otwarte na wyzwania przyszłości. Waldemar Topolski podkreślił w swojej wypowiedzi najważniejsze powody, którymi kierował się inwestor dokonując wyboru miejsca na inwestycję.
-Nasz wybór oparliśmy przede wszystkim na bardzo dobrym położeniu Podstrefy w Strzegomiu, bardzo przychylnej atmosferze lokalnych władz, pana burmistrza i jego zespołu, jak również dostępności pracowników w niższych szczeblach kadr produkcyjnych. Zakładając dalszą przychylność władz lokalnych, planujemy rozpocząć budowę jeszcze w kwietniu. Chcielibyśmy zaprosić wszystkich na wbicie łopaty w drugiej połowie kwietnia i zakończyć budowę do stycznia 2013r.- poinformował Waldemar Topolski.
 
Nowa inwestycja, której wizualizacja wygląda imponująco, w przyszłości będzie rozszerzona.
-Wstępny plan zakładał dwie linie produkcyjne, budynek o powierzchni ok. 10 tys.m2. Już teraz planujemy wstawienie trzeciej linii tj. powiększenie budynku do 12 - 13 tys. m2. W zależności od sytuacji na rynku sprzedaży chcielibyśmy w ciągu roku podjąć decyzję o kolejnej fazie, na którą mamy już zarezerwowany grunt, a która oznaczałaby kolejne kilkadziesiąt miejsc pracy w budynku o powierzchni kilku tysięcy m2 - kontynuował inwestor.
Burmistrz wyraził zadowolenie z powodu sfinalizowania dotychczasowych działań. Nowa fabryka to nowe możliwości, a te generują nowe miejsca pracy.
 
-Nowe możliwości zatrudnienia bardzo nas cieszą, bo przecież mamy bardzo duże bezrobocie, które zimą wzrosło i to znacząco. To także radość, że teren, który przygotowaliśmy wcześniej przekazując olbrzymie pieniądze na jego uzbrojenie, nareszcie zostanie wykorzystany zgodnie z przeznaczeniem. I to w tak krótkim czasie i szalonym tempie! Dynamika tych wszystkich działań, które podjęliśmy wspólnie była duża: podpisanie umowy kaucji i dziś aktu notarialnego, uzyskanie zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie WSSE " INVEST-PARK" Podstrefa Strzegom. Tempo niesamowite, ale bardzo cieszy fakt pozyskania już niedługo 50 etatów, a to znaczy, że pewna grupa ludzi znajdzie pracę - powiedział burmistrz.
 
W celu zapoznania się ze specyfiką fabryki, jej działalnością produkcyjną i spotkania z kadrą kierowniczą burmistrz wraz z oddelegowanymi pracownikami zwiedził podobną piekarnię pod Warszawą.
-Niedawno zwiedzaliśmy fabrykę FSB Piekarnie w miejscowości Michałów Reginów. Sprawia pozytywne wrażenie i tylko cieszyć się trzeba, że podobna inwestycja powstanie w Strzegomiu- dodał burmistrz.
Pan Waldemar Topolski zaprosił Radnych Rady Miejskiej w Strzegomiu do zwiedzenia Piekarni w Duisburgu, która jest wizytówką firmy. Przedstawiając wizję fabryki budowanej w Strzegomiu powiedział: -Po Piekarni w Duisburgu będzie to najnowocześniejsza fabryka w tej części Europy.
 
Podstrefa Strzegom czeka na kolejnych inwestorów, oferując odpowiednią infrastrukturę techniczną, gwarantując relatywnie niskie koszty prowadzenia działalności gospodarczej i odpowiednią dynamikę rozwoju, zapewniając przychylność władz lokalnych oraz -jak podkreśliła Wiceprezes Zarządu Spółki WSSE" INVEST-PARK" Lidia Jarmułowicz - stałą i fachową pomoc ze strony Spółki zarządzającej Strefą.
 
Na konto gminy wpłynęła już od inwestora kwota w wysokości 2 217 505 zł tytułem zapłaty za nieruchomość, przeznaczoną pod pierwszy etap inwestycji. Warto podkreślić fakt, iż władze miasta wciąż czynią starania, by przyciągnąć kolejnych inwestorów w celu zapewnienia nowych miejsc pracy dla mieszkańców miasta i gminy Strzegom.
 
RzP
Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 3842

Powrót