Newsletter

Zapisz się do newslettera aby znać najnowsze informacje inwestycyjne.
Akcpetuję Regulamin Newslettera

zapisz się

Mieszkańcy pytają Burmistrz odpowiada

W każdy wtorek w godz
8:00 - 14:00
burmistrz jest do Państwa dyspozycji pod numerem:
74 8560 530

Projekty Unijne

Projekty Unijne

Aktualności

ODSŁUCHAJ
24.10.2011

Strzegom - więcej możliwości

Zdjęcie Artykułu

W Urzędzie Miejskim w Strzegomiu w dn. 21 października br. podpisano trójstronnie Umowę kaucji z pierwszym inwestorem w Podstrefie Strzegom WSSE "INVEST PARK"- Firmą FSB Piekarnie Spółka z o. o. Umowa została podpisana przez Burmistrza Strzegomia - Zbigniewa Suchytę, Urszulę Solińską - Marek - Prezes Zarządu Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest - Park", Wojciecha Morela - Wiceprezesa Zarządu Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest - Park", Waldemara Topolskiego - Dyrektora Zarządzającego FSB Piekarnie Spółka z o.o. oraz Lucynę Jurek Skarbnika Gminy Strzegom.

Inwestycja opiewa na 110 mln zł, zapewni 65 miejsc pracy i rozpocznie swoją działalność produkcyjną już w 2013 r. Świadkami tego historycznego momentu byli pani Monika Wielichowska Poseł na Sejm RP oraz pan Zygmunt Worsa Starosta Świdnicki.
 
Burmistrz Strzegomia pan Zbigniew Suchyta powitał bardzo serdecznie strony podpisujące umowę, zaproszonych gości, pracowników urzędu, media oraz podziękował za wsparcie i odważne działania wszystkim jednostkom, które się przyczyniły do sfinalizowania tego przedsięwzięcia.
 
- Trochę mi głos drży i wcale nie ukrywam tego, bo sytuacja jest szczególna - powiedział na wstępie - Wiele lat strefa stała pusta pomimo nakładów, które wnieśliśmy do niej. Przez sześć lat nie udało nam się zachęcić inwestorów do wejścia na podstrefę Strzegom, o którą walczyliśmy jeszcze w poprzedniej kadencji. I dziś po prawie czterech miesiącach negocjacji z Firmą FSB Piekarnie Spółka z o. o. podpisujemy Umowę kaucji, która uruchamia procedurę uzyskania zezwolenia na prowadzenie działalności inwestycyjnej w podstrefie Strzegom oraz nabycia gruntu pod budowę fabryki i oczekujemy, że w bardzo szybkim tempie ta inwestycja powstanie. Mam nadzieję, że spowoduje ona pewien proces przybywania inwestorów na naszą strzegomską podstrefę. Myślę, że wtedy, gdy wkopiemy przysłowiową pierwszą łopatę , gdy wjadą koparki, poczujemy większą radość i pewność realizowanych zamierzeń. Burmistrz skierował szczególne wyrazy podziękowania w stronę swoich współpracowników w urzędzie, którzy z wielkim zaangażowaniem pracowali nad tym przedsięwzięciem: zastępcy burmistrza pana Wiesława Witkowskiego, pani Beaty Dudzińskiej Naczelnik Wydziału Gospodarki Nieruchomościami i Zagospodarowania Przestrzennego pani Ireny Kowalskiej Naczelnik Wydziału Inwestycji oraz Radcom Prawnym pani Krystyny Warachim i pani Justyny Wożniak, które uzgadniały, negocjowały i parafowały poszczególne punkty umowy.
 
- Trafiliśmy do podstrefy Strzegom stosunkowo późno. Zjeździłem praktycznie cały Dolny Śląsk w poszukiwaniu miejsca na naszą inwestycję i po naprawdę długich poszukiwaniach wybraliśmy Strzegom. O wyborze Strzegomia zdecydował przyjazny klimat negocjacji, prowadzonych z władzami miasta - powiedział pan Waldemar Topolski Dyrektor Zarządzający FSB Piekarnie Spółka z o. o. Mówca pokrótce przedstawił firmę, którą reprezentuje. FSB Piekarnie są częścią światowego holdingu Fresh Start Bakeries Europe, będącego liderem w produkcji pieczywa hamburgerowego, produkującym dla wielkich sieci sklepów i restauracji w Polsce i na świecie.
 
-Jesteśmy niezależną spółką i produkujemy pieczywo min. dla sieci Mc Donald' s. Z tego też powodu zadecydowaliśmy o budowie nowej piekarni w Strzegomiu, która nie waham się tego powiedzieć, a możecie mnie Państwo za 2-3 lata rozliczyć za te słowa, będzie uchodzić w tej części Europy za najbardziej nowoczesną i efektywną, produkującą pieczywo do Czech, Niemiec i innych krajów zachodnich. Wiem, że pan burmistrz miał obawy, że ta piekarnia będzie miała negatywny wpływ na rozwój tego typu lokalnych przedsiębiorstw. Chciałbym odpowiedzieć, na podstawie doświadczeń naszej piekarni w miejscowości Michałów - Reginów pod Warszawą, że ma ona pozytywny wpływ na rozwój piekarni w okolicy. Dodam, że bazujemy na lokalnych surowcach, jeżeli chodzi o mąkę, olej, słód czy cukier- powiedział.
 
Mówca podziękował władzom miasta za szczególny klimat rozmów, dobrą atmosferę, jaką tworzą i wyraził nadzieję na dalszą, kreatywną współpracę.
 
Pani Urszula Solińska-Marek Prezes Zarządu Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest-Park" pogratulowała sukcesu i podkreśliła wielką determinację, z jaką prowadzono rozmowy. -Mam nadzieję, że w przyszłości wspólnie uda nam się znaleźć kolejnego inwestora, być może współpracującego z FSB Piekarnie Spółka z o.o. My ze swojej strony deklarujemy pełne poparcie, pomoc i życzymy powodzenia w realizowaniu tej inwestycji.
 
Inwestycja zaplanowana w Strzegomiu, składa się z dwóch faz. Pierwszej fazie zaplanowano zbudowanie zakładu o powierzchni 12 tys. metrów, zatrudniającego około 65 osób, natomiast w późniejszym czasie, w zależności od sytuacji, będzie realizowana druga faza - budowa kolejnego zakładu, zatrudniającego około 50 osób. Inwestycja pierwszej fazy rozpocznie się w marcu 2012, a skończy na początku 2013 r.
 
Ważną informacją dla mieszkańców naszej gminy jest zgłoszony do Urzędu Pracy nabór na kluczowe stanowiska w zakładzie: kierowników zmian oraz pracowników operacyjnych. Nabór pozostałych pracowników nastąpi w przyszłym roku. Rozwiąże to częściowo problem bezrobocia w Gminie Strzegom.
 
RzP
Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 2054

Powrót