Aktualności

ODSŁUCHAJ
03.09.2018

Pierwszoligowy weekend siatkarski w Strzegomiu

Zdjęcie Artykułu

Od 26 sierpnia do 2 września br. strzegomski OSiR opanowali siatkarze pierwszoligowej Gwardii Wrocław. Dla naszego miasta to duże wyróżnienie, że klub ze stolicy Dolnego Śląska wybrał właśnie Strzegom na bazę swoich przygotowań do sezonu siatkarskiego.

Zawodnicy i trenerzy podkreślali najwyższy  poziom wszystkich obiektów sportowych OSiR  zlokalizowanych przy ulicy Mickiewicza. Na zakończenie zgrupowania w Strzegomiu sztab szkoleniowy Gwardii zaplanował dwa mecze kontrolne. Pierwszy, z drużyną Aqua Zdrój Volleyball Wałbrzych, zagrali w piątek 31 sierpnia i zakończyli wygraną 3:2.
 
Drugi,  bardziej oficjalny mecz odbył się w dniu 1 września. Na parkiecie naprzeciwko siebie stanęły drużyny Stali Nysa i Gwardii Wrocław. Organizatorzy zadbali, by mecz miał oprawę godną spotkań pierwszoligowych. Wspaniałą okazją do wyróżnienia tego meczu był również fakt, że pierwszymi trenerami obu drużyn są strzegomianie: Krzysztof Stelmach (Stal Nysa), będący Honorowym Obywatelem Strzegomia, a Gwardii Wrocław Piotr Lebioda, wychowanek klubu AKS Strzegom. Sędziami meczu byli Tomasz Wyszomirski z Kamiennej Góry i Jan Wolan ze Świdnicy.
 
Przed pierwszym meczowym gwizdkiem odbyła się miła uroczystość. Trenerzy Stelmach i Lebioda otrzymali z rąk burmistrza Strzegomia Zbigniewa Suchyty pamiątkowe statuetki za promowanie piłki siatkowej i naszego miasta. Burmistrzowi towarzyszyli: zastępca burmistrza – Wiesław Witkowski i przewodniczący Rady Miejskiej – Tomasz Marczak. Podczas uroczystości nie mogło zabraknąć trenerów piłki siatkowej z AKS-u Strzegom, wychowawców siatkarskiej strzegomskiej młodzieży: Tadeusza Wasyliszyna i Zbigniewa Dziemiańczuka. Zarówno Krzysztof Stelmach, jak i Piotr Lebioda z dumą wspominali swoich byłych trenerów, podkreślając przy każdej okazji swoje strzegomskie korzenie. Wśród kibiców na trybunach strzegomskiego OSiR-u zasiadło wielu obecnych i byłych siatkarzy. Byli dawni zawodnicy AKS Strzegom, sekcji Oldboys Strzegom, a nawet zawodnicy i trenerzy  z Wałbrzycha, Wrocławia i Legnicy. Takie nazwiska robią wrażenie:  Jarosław Stancelewski – reprezentant Polski w piłce siatkowej,  dr Edward Superlak - trener żeńskiej reprezentacji Polski, a obecnie wykładowca na wrocławskiej AWF. Bacznie i  szkoleniowo obserwowali spotkanie zawodnicy III ligi AKS-u Strzegom, przygotowujący się startującego we wrześniu  do sezonu ligowego.
 
Spotkanie drużyn Gwardii i Stali choć było sparingowe,  spełniło wszystkie oczekiwania strzegomskich kibiców. Obejrzeliśmy trzy emocjonujące sety, zakończone wygraną Gwardii do 18, 22 i 16 oraz set dodatkowy zakończony wygraną Stali do 19. Siatkarze pokazali siatkówkę na naprawdę wysokim poziomie. Nie zabrakło atomowych serwisów z prędkością powyżej 100 km/h, czy długich akcji z heroicznymi obronami. Było na co popatrzeć! Podczas spotkania panowała wspaniała atmosfera. To zasługa prowadzącego Macieja Piaseckiego z Wrocławia, który na co dzień organizuje oprawy medialne meczy siatkarskich. W konkursach dla kibiców do wygrania były piłki z autografami zawodników, szaliki klubowe i wiele innych siatkarskich gadżetów. W opinii kibiców była to jedna z najlepszych imprez sportowych w ostatnim czasie w Strzegomiu.
 
Serdeczne podziękowania dla sztabu szkoleniowego Gwardii Wrocław, dla Grzegorza Luszawskiego - członka Zarządu Spółki OSiR Strzegom, pracowników OSiR w Strzegomiu i członków sekcji piłki siatkowej AKS Strzegom.
Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 1035

Powrót