Aktualności

ODSŁUCHAJ
05.09.2018

Stypendyści starosty świdnickiego z LO!

Zdjęcie Artykułu

W poniedziałek (03.09) w Świdnicy zostały wręczone nagrody dla uczniów, którzy w roku szkolnym 2017/2018 uzyskali najlepsze wyniki na egzaminie maturalnym, byli finalistami olimpiad i konkursów przedmiotowych oraz osiągnęli szczególne sukcesy sportowe.

W grupie nagrodzonych nie mogło zabraknąć uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu. Uroczystego wręczenia stypendiów dokonał starosta świdnicki Piotr Fedorowicz i wicestarosta Zygmunt Worsa. 

Nagrodzeni licealiści:

  1. Martyna Zielkowska - najlepszy wynik w szkole uzyskany z egzaminu maturalnego – 96%.
  2. Natalia Bodnar - najlepszy wynik w szkole uzyskany z egzaminu maturalnego- 92,3%.
  3. Aneta Kopeć - I miejsce w V Ogólnopolskim Konkursie o Stanisławie Konarskim „Ksiądz Stanisław Konarski - nasz współczesny”.
  4. Agata Nowak - III miejsce w V edycji Ogólnopolskiego Konkursu poświęconego Janowi Kilińskiemu „Zwykli ludzie wielkimi bohaterami”; III miejsce w Dolnośląskim Konkursie Recytatorskim Poezji Sybirackiej „Wiersze ojców naszych” pod honorowym patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty; III miejsce w Dolnośląskim Konkursie Literackim o Laur Złotego Pióra „My Polacy, My Dolnoślązacy”.
  1. Dawid Białous - I miejsce w V edycji Ogólnopolskiego Konkursu poświęconego Janowi Kilińskiemu „Zwykli ludzie wielkimi bohaterami” (kategoria literacka).
  1. Jakub Podlewski - I miejsce w V edycji Ogólnopolskiego Konkursu poświęconego Janowi Kilińskiemu „Zwykli ludzie wielkimi bohaterami” (kategoria muzyczno-literacka).
  1. Angelika Szymańska - wyróżnienie w V Ogólnopolskim Konkursie o Stanisławie Konarskim
    „Ksiądz Stanisław Konarski-nasz współczesny”.
  2. Paweł Balawender - finalista II Ogólnopolskiej Olimpiady Cyfrowej, udział w warsztatach badawczych na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, uczestnictwo w warsztatach badawczych w instytucie PAN w Warszawie (warsztaty z epitaksji), stypendysta Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci.
  1. Jakub Burkiewicz - I miejsce w Otwartych Mistrzostwach Polski TAEKWONDO w konkurencji WALKI, II miejsce w Otwartym Pucharze Polski TAEKWON-DO ITF w konkurencji Techniki Specjalne, II miejsce w Otwartym Pucharze Polski TAEKWON-DO ITF w konkurencji Walki Light.
  1. Michał Kula - I miejsce w Otwartych Mistrzostwach Makroregionu Zachodniego OYAMA PFK w Kumite i Kata, I miejsce w Mistrzostwach Polski Zachodniej OYAMA PFK, III miejsce w Ogólnopolskim Turnieju OYAMA Karate-Kumite, III miejsce w Otwartych Mistrzostwach Polski Zachodniej OYAMA PFK.
  1. Arkadiusz Cymer - wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie KANGUR MATEMATYCZNY, Uzyskanie certyfikatu Politechniki Wrocławskiej.
  1. Jan Kubiak - uzyskanie certyfikatu Studium Talent „Matematyka” na Politechnice Wrocławskiej.
  2. Kamila Krawczyk - uzyskanie certyfikatu Studium Talent „Matematyka” na Politechnice Wrocławskiej.
  3. Bartosz Stadnik - uzyskanie certyfikatu Studium Talent „Matematyka” na Politechnice Wrocławskiej.
  4. Marta Wasielewska - uzyskanie certyfikatu Studium Talent „Matematyka” na Politechnice Wrocławskiej.
  5. Konrad Gmyrek - uzyskanie certyfikatu Studium Talent „Matematyka” na Politechnice Wrocławskiej.

Gratulujemy!

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 207

Powrót