Aktualności

ODSŁUCHAJ
04.02.2019

Grochotów ze świetlicą! 

Zdjęcie Artykułu

W lipcu br. zakończy się kompleksowy remont budynku gospodarczego na potrzeby świetlicy wiejskiej w Grochotowie. Całkowity koszt inwestycji wynosi ok. 330 tys. zł. - Bardzo się cieszymy z tego, że w końcu będziemy mieli świetlicę. Do tej pory spotykaliśmy się w altankach - podkreśla Renata Podkówka, sołtys Grochotowa.

Remont polega na adaptacji budynku gospodarczego - ostatniego po lewej stronie przy drodze wojewódzkiej w kierunku Świebodzic - na potrzeby świetlicy wiejskiej. Finalnie zostanie wykonana sala wraz z zapleczem kuchennym i toaletą oraz poddaszem nieużytkowym. Przed wejściem do świetlicy zostanie wykonany ganek, a dojście do niej będzie stanowił chodnik betonowy. Pozostały teren zostanie obsiany trawą. Budynek zostanie ocieplony styropianem oraz wykończony tynkiem mineralnym. - Do tej pory wykonano roboty rozbiórkowe, izolacyjne, strop nad parterem i piętrem, pokrycie dachowe, przyłącze wodociągowe i zamontowano szambo - wymienia Katarzyna Cioruń, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych w UM w Strzegomiu.

Warto podkreślić, że prace remontowe związane z powstaniem świetlicy wiejskiej w Grochotowie tak zmotywowały mieszkańców wsi, że postanowili założyć w grudniu 2018 r. Koło Gospodyń Wiejskich. Trzymamy kciuki za wiele pomysłów i inwencji.

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 142

Powrót