Newsletter

Zapisz się do newslettera aby znać najnowsze informacje inwestycyjne.
Akcpetuję Regulamin Newslettera

zapisz się

Mieszkańcy pytają Burmistrz odpowiada

W każdy wtorek w godz
8:00 - 14:00
burmistrz jest do Państwa dyspozycji pod numerem:
74 8560 530

Projekty Unijne

Projekty Unijne

Aktualności

ODSŁUCHAJ
07.02.2019

Kulturalnie i sportowo. W „Czwórce” ferie spędzali bombowo!

Zdjęcie Artykułu

Stowarzyszenie Przyjaciół Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Kornela Makuszyńskiego w Strzegomiu „Przyjaciele Czwórki” w dniach 28 stycznia - 1 lutego br., w ramach zadania publicznego współfinansowanego przez burmistrza Strzegomia, zorganizowało zimowisko w miejscu zamieszkania dla dzieci w wieku szkolnym. W wypoczynku wzięło udział 90 dzieci pozostających w mieście lub na wsi w okresie ferii zimowych.

W czasie pięciu wypełnionych zajęciami dni, zapewniliśmy dzieciom odpoczynek i relaks oraz możliwość pozytywnego rozwoju osobistego poprzez zastosowanie zarówno elementów kultury, edukacji, aktywności sportowej, jak i kształtowanie odpowiedniej postawy do życia oraz eliminowanie rożnego rodzaju nałogów.

Podczas tego tygodnia dzieci obejrzały w SCK film „Mary Poppins powraca” i spektakl „Czerwony Kapturek” w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu. Wyjechały również do Zagrody Edukacyjnej „Marianówek” w Dobrocinie, gdzie uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych „Od ziarenka do bochenka”.

Wszyscy uczestniczyli codziennie w zajęciach z zakresu profilaktyki uzależnień obejmujących zagadnienia takie jak: integracja, samoocena, uzależnienia, asertywność.

Zajęcia plastyczne decoupage oraz warsztaty wykonywania slimów, rozwinęły dziecięcą wyobraźnię. Rozgrywki sportowe w sali gimnastycznej SP4 nauczyły rywalizacji „fair play”, a spacery po mieście przybliżyły najbliższą okolicę. Nikt nie narzekał na nudę.

Każdego dnia uczestnicy jedli obiady finansowane w ramach zadania i bułki otrzymane od FSB Piekarnia Strzegom Sp. z o.o.

Zarząd stowarzyszenia i uczestnicy zimowiska składają serdeczne podziękowania:
- burmistrzowi Strzegomia za przekazanie dotacji na realizację zadania,
- dyrekcji PSP4 w Strzegomiu za użyczenie pomieszczeń,
- dyrekcji FSB w Strzegomiu za przekazanie bułek.

 

Autor: Przyjaciele Czwórki
Liczba wyświetleń: 1095

Powrót