Newsletter

Zapisz się do newslettera aby znać najnowsze informacje inwestycyjne.
Akcpetuję Regulamin Newslettera

zapisz się

Mieszkańcy pytają Burmistrz odpowiada

W każdy wtorek w godz
8:00 - 14:00
burmistrz jest do Państwa dyspozycji pod numerem:
74 8560 530

Projekty Unijne

Projekty Unijne

Aktualności

ODSŁUCHAJ
18.02.2019

WARSZTATY RADIOWE W STANOWICACH

Zdjęcie Artykułu

Dzieci z Publicznego Przedszkola w Stanowicach wykazują zainteresowanie pracą zawodową swoich rodziców (i nie tylko) i chętnie dzielą się takimi informacjami z rówieśnikami podczas zabaw dowolnych.

Dlatego głównym założeniem programu „Są wśród nas- poznajemy zawody” jest poszerzenie ich wiedzy na temat różnych zawodów oraz organizowanie cyklicznych spotkań z przedstawicielami różnych zawodów. Do tej pory w ramach programu odbyło się spotkanie z listonoszem, strażakiem, ceramikiem i projektantem wzorów z rękodzieła.

Tym razem chcieliśmy spróbować swoich sił przed mikrofonem i zdobyć pierwsze szlify w mediach. Na tą okoliczność wzięliśmy udział w warsztatach radiowych, które przeprowadzili dziennikarze Radia Sudety 24 – Pan Leonard Jakuszczonek – dla dzieci Leo oraz Pan Adrian Pietraszek – dla dzieci Adi.

Podczas warsztatów przedszkolaki poznały tajniki zawodu dziennikarza, udzieliły pierwsze wywiady, ćwiczyły pamięć, kreowały wyobraźnię, a zdobytą wiedzę będą utrwalać w zabawach dydaktycznych i tematycznych.

Celem warsztatów było stworzenie warunków do umiejętnego słuchania i wypowiadania się – czynności, które w świecie telewizji, Internetu i telefonów komórkowych są zaniedbywane. Poprzez zabawę dzieci uczą się, że zawsze warto mieć oczy i uszy szeroko otwarte – na drugiego człowieka, rozmowę i muzykę. Relacji będzie można posłuchać na antenie Radia Sudety 24.

Serdecznie dziękujemy za wprowadzenie nas w magiczny świat dziennikarza radiowego. Do zobaczenia w maju, tym razem w studiu!

Autor: Mariola Piech
Liczba wyświetleń: 931

Powrót