Newsletter

Zapisz się do newslettera aby znać najnowsze informacje inwestycyjne.
Akcpetuję Regulamin Newslettera

zapisz się

Mieszkańcy pytają Burmistrz odpowiada

W każdy wtorek w godz
8:00 - 14:00
burmistrz jest do Państwa dyspozycji pod numerem:
74 8560 530

Projekty Unijne

Projekty Unijne

Aktualności

ODSŁUCHAJ
22.02.2019

Zimowisko w "Trójce"

Zdjęcie Artykułu

W wyniku wygranego konkursu na organizację wypoczynku zimowego dla dzieci i młodzieży, Stowarzyszenie Pedagogów i Psychologów Gminy Strzegom otrzymało dofinansowanie w wys. 12 000 zł ze środków publicznych naszej gminy.

Dzięki pozyskanym środkom, po raz kolejny zorganizowano zimowisko dla 90 dzieci
z 3 szkół. Zimowy wypoczynek trwał od 04 do 08 lutego. Zajęcia odbywały się w godzinach od 9.00 do 15.00.

Przez pięć dni, dzięki uprzejmości i gościnności dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 p. Agnieszki Łukaszonek mogliśmy korzystać z pomieszczeń szkolnych, w których odbywały się zajęcia z zakresu profilaktyki uzależnień, zajęcia sportowe, gry zespołowe, zabawy ogólnorozwojowe, konkursy.

W czasie wspólnego wypoczynku odbyło się spotkanie ze strażakiem, na którym dzieci były poinstruowane o znaczeniu czujników stężenia dwutlenku węgla w mieszkaniach oraz jak bezpiecznie spędzać czas w okresie zimowym. Przedstawicielka SANEPIDU przygotowała ulotki instruujące dzieci jak ustrzec się chorób zakaźnych.

Podczas pobytu na zimowisku dzieci uczestniczyły w wycieczce na krytą pływalnię oraz lodowisko w Strzegomiu. Wzięły udział w seansie filmowych w SCK, warsztatach Dcoupage. Dodatkową atrakcją były wyjazdy do Dobrocina na zajęcia w gospodarstwie agroturystycznym oraz w MOVIE GATE we Wrocławiu.

Zabawom na hali, lodowisku i pływalni nie było końca, towarzyszyły im salwy śmiechu
i mnóstwo beztroskiej dziecięcej radości. Spotkania stały się okazją do poznania przez dzieci różnych form aktywnego spędzania czasu wolnego, integracji i nawiązywaniu przyjaźni.

Codziennie, po zajęciach, wszystkie dzieci korzystały z ciepłego posiłku na terenie PSP nr 3.
Zarząd Stowarzyszenia składa serdeczne podziękowania władzom miasta, dyrektorom PSP nr 3 i SCK za życzliwą współpracę i okazane wsparcie.

 

 

Autor: Stowarzyszenie Pedagogów i Psychologów Gminy Strzegom
Liczba wyświetleń: 945

Powrót