Newsletter

Zapisz się do newslettera aby znać najnowsze informacje inwestycyjne.
Akcpetuję Regulamin Newslettera

zapisz się

Mieszkańcy pytają Burmistrz odpowiada

W każdy wtorek w godz
8:00 - 14:00
burmistrz jest do Państwa dyspozycji pod numerem:
74 8560 530

Projekty Unijne

Projekty Unijne

Aktualności

ODSŁUCHAJ
25.02.2019

Intensywny tydzień klas mundurowych 

Zdjęcie Artykułu

We wtorek (19.02.) klasy mundurowe Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego gościły żołnierzy z 10 Opolskiej Brygady Logistycznej. Licealiści poznali zadania jednostki, wyposażenie i uzbrojenie żołnierza oraz misje, które zabezpiecza brygada.

Kilka dni później (21.02.) roku uczniowie klasy pierwszej i drugiej o profilu mundurowym, wraz z wychowawcami: Małgorzatą Checińską i Przemysławem Stempniewiczem, udali się na zajęcia do Wrocławskiego Pułku Dowodzenia. Klasy zwiedziły jednostkę wojskową i poznały codzienną służbę żołnierza. Licealiści obejrzeli również galerię zdjęć i sprzęt wojskowy, związany z wojskami liniowo-kablowymi, a także odwiedzili halę sportową, w której znajduje się siłownia, sauna, mała salka do ćwiczeń z zakresu sztuk walki i olbrzymia, profesjonalna hala, na której żołnierze zawodowi trenują swoją sprawność fizyczną. Następnie, w kolumnie dwójkowej, licealiści przeszli na teren strzelnicy krytej. Tam znajdowały się: system szkolno-treningowy "Śnieżnik 2", który jest przeznaczony do symulacji strzelań na polu walki i pozwala na szkolenie zarówno indywidualnych żołnierzy, jak i trening rozmaitych formacji oraz strzelnica o dystansie 200 m z nagłośnieniem i monitoringiem. Mundurowi mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie na systemie "Śnieżnik 2". Ważnym elementem było również szkolenie z pierwszej pomocy. Zakończenie wizyty związane było z poznaniem pojazdów i sprzętu jednostek łączności. Przy każdym wozie stał operator, który tłumaczył zasadę działania i ogólne zastosowanie pojazdu w terenie. Klasami dowodził uczeń klasy drugiej - Fabian Gontarz.

Dziękujemy serdecznie dowódcom 10 Opolskiej Brygady Logistycznej oraz 10 Wrocławskiego Pułku Dowodzenia za możliwość szkolenia i ciekawe zajęcia - dodają licealiści.

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 1242

Powrót