Newsletter

Zapisz się do newslettera aby znać najnowsze informacje inwestycyjne.
Akcpetuję Regulamin Newslettera

zapisz się

Mieszkańcy pytają Burmistrz odpowiada

W każdy wtorek w godz
8:00 - 14:00
burmistrz jest do Państwa dyspozycji pod numerem:
74 8560 530

Projekty Unijne

Projekty Unijne

Aktualności

ODSŁUCHAJ
18.03.2019

Drugi żłobek coraz bliżej! 

Zdjęcie Artykułu

Mamy dobrą wiadomość dla rodziców najmłodszych mieszkańców gminy Strzegom. W styczniu 2020 r. otwarty zostanie drugi żłobek w Strzegomiu. Przypomnijmy, że pierwszy żłobek swoją działalność zaczyna w już w kwietniu w nowo wybudowanym budynku przy ulicy Kościuszki. To bardzo ważna informacja, ponieważ dotychczas żłobka w naszej gminie nie było w ogóle.

Wniosek gminy Strzegom o utworzenie Żłobka nr 2 w Strzegomiu został zakwalifikowany do dofinansowania w ramach resortowego programu "Maluch+ 2019". Nowy żłobek powstanie na I piętrze budynku po Szkole Podstawowej nr 3 w Strzegomiu przy ulicy Jeleniogórskiej 19. Przypomnijmy, że parter budynku od blisko 2 lat służy dzieciom z Przedszkola Publicznego nr 4. Uruchomienie żłobka na I piętrze budynku zapewni dodatkowe 26 miejsc opieki nad dziećmi do lat 3, a jednocześnie zapewni pełne wykorzystanie budynku pozostałego po szkole podstawowej.

- W ramach projektu zaadaptujemy i wyposażymy pomieszczenia na potrzeby maluchów oraz wybudujemy dla nich plac zabaw - informuje burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta, który 7 marca br. w Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu odebrał promesę na kwotę 779,9 tys. zł Równocześnie, ze środków własnych gminy, zmodernizowany zostanie plac zabaw dla przedszkolaków.

 

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 1730

Powrót