Aktualności

ODSŁUCHAJ
18.03.2019

Uczeń PSP w Goczałkowie w gronie laureatów konkursu diecezjalnego

Zdjęcie Artykułu

Dnia 12 marca 2019 roku o godz. 10.00 w Świdnickiej Kurii Biskupiej odbył się VI Diecezjalny Konkurs Misyjny pod hasłem: „Nie jest trudno być dobrym, wystarczy tylko chcieć” - o misjonarzu ojcu Marianie Żelazku. Publiczną Szkołę Podstawową w Goczałkowie reprezentowało trzech uczniów: Hanna Zielonka, Jakub Byczek i Damian Bień, przygotowanych przez katechetkę Ewę Miałkowską.

W zmaganiach konkursowych uczestniczyło łącznie 50 uczniów z całej diecezji. Po powitaniu przez organizatorów i powołaniu komisji uczestnicy przystąpili do rozwiązywania zadań konkursowych. Należało odpowiedzieć na 30 pytań związanych z życiem i misyjną działalnością księdza Mariana Żelazko.

Po zakończeniu pracy i przerwie na herbatę, młodzież i katecheci mieli możliwość spotkania się z o. Andrzejem Danilewiczem SVD, który kilkakrotnie odwiedzał księdza Mariana w Indiach. Ukazał on młodzieży życie codzienne w kolonii trędowatych w Puri, którym o Marian poświęcił 56 lat swojej ziemskiej egzystencji - pomagając materialnie, przez edukację, opiekę zdrowotną i zmianę podejścia do trędowatych. Z wielką miłością służył tym, dla których największą tragedią było odrzucenie, bieda i brak jakiejkolwiek nadziei. Marian Żelazek budował mosty między religiami i szacunek dla innych kultur. Spotkało się to z dużym uznaniem wielu środowisk, czego wyrazem było dwukrotne mianowanie Go do Pokojowej Nagrody Nobla, a dziś jest kandydatem na ołtarze. Młodzież z wielkim zainteresowaniem odbyła tę wirtualną podróż do miejsc związanych z życiem i działalnością o. Mariana Żelazko.

Miło poinformować, że w wyniku konkursowych zmagań, Hanna Zielonka i Damian Bień uklasyfikowali się na IV miejscu, natomiast Jakub Byczek znalazł się w gronie laureatów, zajmując miejsce pierwsze (ex aequo z koleżanką z Jaroszowa).

Serdecznie dziękujemy za trud przygotowania się do konkursu
i gratulujemy osiągniętego sukcesu!.

 

Autor: PSP Goczałków
Liczba wyświetleń: 129

Powrót