Newsletter

Zapisz się do newslettera aby znać najnowsze informacje inwestycyjne.
Akcpetuję Regulamin Newslettera

zapisz się

Mieszkańcy pytają Burmistrz odpowiada

W każdy wtorek w godz
8:00 - 14:00
burmistrz jest do Państwa dyspozycji pod numerem:
74 8560 530

Projekty Unijne

Projekty Unijne

Aktualności

ODSŁUCHAJ
26.03.2019

Weź 20 tys. zł na projekt społeczny! 

Zdjęcie Artykułu

Do 8 kwietnia br. można składać wnioski w dobrosąsiedzkim konkursie "WzMOCnij swoje otoczenie" realizowanym w ponad 70 polskich gminach przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne.

 

Konkurs "WzMOCnij swoje otoczenie" ma na celu wyłonienie najlepszych projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury społecznej, aktywizacją życia społecznego
i kulturalnego oraz finansowe wsparcie w ich wdrożeniu. Wpisuje się on w przyjętą przez spółkę strategię i stanowi jednocześnie wyraz zrównoważonego podejścia PSE do wpływu na najbliższe otoczenie.

Do udziału w pilotażowej edycji zaproszone zostały władze samorządowe, ich jednostki organizacyjne, np. ośrodki kultury, ośrodki sportu i rekreacji, gminne biblioteki, szkoły, przedszkola, organizacje pozarządowe oraz grupy mieszkańców reprezentowane przez uczestników konkursu z osobowością prawną. Wnioskujący mogą ubiegać się o finansowanie projektów, które będą wywierały pozytywny wpływ na lokalną społeczność oraz będą miały charakter trwały i długofalowy - tak, jak długotrwała jest obecność PSE w regionach. W ramach konkursu, na terenie każdej z gmin nagrodzony zostanie co najmniej jeden pomysł.
Wnioski w konkursie można składać w jednej z sześciu kategorii:

  • rozwój wspólnej przestrzeni publicznej,

  • oświata,

  • środowisko,

  • aktywizacja życia społecznego i kulturalnego,

  • zdrowie i opieka medyczna

  • mała infrastruktura.

Uczestnicy mogą starać się np. o: dofinansowanie modernizacji szkolnej pracowni informatycznej, wsparcie w realizacji programów edukacyjnych czy budowy elementów infrastruktury społecznej.

Wnioski projektowe przyjmowane są do 8 kwietnia, a do 28 maja zostanie przedstawiona pełna lista laureatów konkursu. Od czerwca do końca 2019 r. nagrodzone projekty będą realizowane.

Regulamin konkursu, zasady składania wniosków, dokumenty aplikacyjne oraz wszelkie szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej www.wzmocnijotoczenie.pl.

 

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 597

Powrót