Newsletter

Zapisz się do newslettera aby znać najnowsze informacje inwestycyjne.
Akcpetuję Regulamin Newslettera

zapisz się

Mieszkańcy pytają Burmistrz odpowiada

W każdy wtorek w godz
8:00 - 14:00
burmistrz jest do Państwa dyspozycji pod numerem:
74 8560 530

Projekty Unijne

Projekty Unijne

Aktualności

ODSŁUCHAJ
29.03.2019

Wymiana polsko-niemiecka strzegomskiego LO! 

Zdjęcie Artykułu

Po realizacji pierwszej części projektu w Polsce (Strzegom, Morawa, Gross Rosen, Wrocław, Świdnica) licealiści udali się do Niemiec, aby kontynuować projekt w Berlinie i Magdeburgu.

 

Relacja Nikoli Juszczyk:

Piątek 22.03.2019

Po dotarciu do Berlina rozlokowaliśmy się w pokojach w hostelu dla młodzieży. Zaczęła się przygoda w wielkim mieście. Wraz z niemieckimi koleżankami i kolegami zobaczyliśmy Bramę Brandenburską, Plac Poczdamski oraz Reichstag. Przechadzaliśmy się również ulicami wzdłuż historycznej i nowej części miasta. Po kolacji wybraliśmy się metrem do Alexanderplatz na zakupy w Primarku. Dziewczyny były zachwycone!

Sobota 23.03.2019

Zanim wyjechaliśmy do Magdeburgu zwiedziliśmy Pomnik Pomordowanych Żydów Europy. Ruszyliśmy na zachód. W mieście nad Łabą przywitały nas rodziny koleżanek i kolegów z wymiany, które zabrały nas do swoich domów. Wieczór spędzaliśmy w rodzinnym gronie. To było ciekawe wyzwanie językowe.

Niedziela 24.03.2019

Tego dnia zwiedzaliśmy Magdeburg. Byliśmy także w Kulturhistorisches Museum, w którym, w grupach mieszanych, intensywnie pracowaliśmy nad naszym projektem. Po lunchu mieliśmy czas wolny. Większość z nas wypożyczyła czteroosobowe rowery, za pomocą których zwiedzaliśmy Magdeburg w niekonwencjonalny sposób. To był niesamowity czas relaksu i zabawy.

Poniedziałek 25.06.2019

Udaliśmy się do Norbertusgymnasium Magdeburg, gdzie uczą się nasi przyjaciele z wymiany. Nowym zadaniem, które otrzymaliśmy było przygotowanie plakatów opowiadających o przebiegu projektu. Po lunchu, w szkolnej stołówce, zaczęły się rozgrywki sportowe - Polska vs Niemcy, które prowadził tamtejszy nauczyciel wychowania fizycznego Grzegorz Subocz (rodowity Polak).

Na zakończenie naszej przygody został zorganizowany grill, przez rodziców uczniów niemieckich. Była to świetna okazja do spróbowania niemieckich potraw i przypraw.
We wtorek rano pożegnaliśmy się z naszymi niemieckimi przyjaciółmi i wyruszyliśmy do Polski. To był niesamowity czas pełen pozytywnych wrażeń i emocji. Już nie możemy się doczekać kolejnych projektów.

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 1127

Powrót