Aktualności

ODSŁUCHAJ
29.03.2019

Buenos dias! – czyli Erasmusowa podróż z Jaroszowa do Membrilli

Zdjęcie Artykułu

To już drugi z zaplanowanych zagranicznych wyjazdów uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie, którzy od 18 do 23 marca 2019 r. wzięli udział w międzynarodowej wymianie w ramach projektu Erasmus +.

Zaczęło się od długiej podróży przez europejskie lotniska we Wrocławiu, Paryżu i Madrycie, by w końcu dotrzeć do bardzo gościnnej, malowniczej miejscowości Membrilla w regionie La Mancha w Hiszpanii.

Przez 5 dni uczniowie doskonalili umiejętności językowe, pracowali, bawili się i zwiedzali ważne turystycznie miejsca w regionie. Wiele czasu uczniowie i nauczyciele spędzali na zajęciach i warsztatach w szkole. Odwiedzili także plantację oliwek, pistacji i migdałów, poznali lokalne przedsiębiorstwa rolnicze, zwiedzili urokliwe miasteczko Almagro i byli na całodniowej wycieczce w Madrycie.

Gorące przyjęcie ze strony nauczycieli, uczniów, ale przede wszystkim rodziców zasługuje na szczególne wyróżnienie. Ich zaangażowanie w to, żeby dzieci w ich rodzinach czuły się jak najlepiej, było naprawdę imponujące. Dzięki nim posmakowaliśmy lokalnej kuchni, a uczniowie mogli czuć się szczęśliwi i bezpieczni.

Po powrocie do Jaroszowa o swoich wrażeniach z „hiszpańskiej przygody” opowiadali uczniowie: Wiktoria Świątoniewska, Magdalena Tokarz, Adam Lasko i Ernest Maicki oraz koordynatorki projektu: Joanna Pietras, Monika Bytnar – Gołembiowską, a także nauczycielka Barbara Zbrożek i sekretarz szkoły - Marzena Świętek.

Był to kolejny z czterech wyjazdów zagranicznych w ramach programu „Youth Entrepreneurial Skills Plus”, które zaplanowano w dwuletnim projekcie.

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 663

Powrót