Newsletter

Zapisz się do newslettera aby znać najnowsze informacje inwestycyjne.
Akcpetuję Regulamin Newslettera

zapisz się

Mieszkańcy pytają Burmistrz odpowiada

W każdy wtorek w godz
8:00 - 14:00
burmistrz jest do Państwa dyspozycji pod numerem:
74 8560 530

Projekty Unijne

Projekty Unijne

Aktualności

ODSŁUCHAJ
05.04.2019

PATRIOTYZM TO MY 

Zdjęcie Artykułu

W minioną środę uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Stanowicach wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie „DO HYMNU – II EDYCJA” skierowanym do Szkół Podstawowych.

Konkurs ten zorganizowany został w 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w ramach Wieloletniego Programu Rządowego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022. Organizatorem było Narodowe Centrum Kultury z siedzibą w Warszawie wpisane do Rejestru Instytucji Kultury, prowadzonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Cel konkursu to uczczenie ogólnopolskich obchodów 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości poprzez czynny w nich udział, ale także doskonalenie przez młode pokolenie Polaków umiejętności poprawnego śpiewania polskiego Hymnu Narodowego oraz rodzimych pieśni hymnicznych, wzbudzenie zainteresowania historią Polski, edukowanie w celu utrzymania szacunku dla symboli narodowych, edukacja muzyczna, poprzez zwiększenie zainteresowania śpiewem, rozwój umiejętności muzycznych, poszerzenie znajomości literatury muzycznej o repertuar najważniejszych polskich pieśni hymnicznych, wdrażanie do współpracy w grupie, zrzeszanie społeczności szkolnej, uczczenie obchodów 15. rocznicy wstąpienia przez Polskę do Unii Europejskiej.

Ocenie podlegała technika wykonawcza utworów, interpretacja, całościowe wrażenie artystyczne, stopień trudności wybranego repertuaru, kontakt dyrygenta z zespołem, oddziaływanie na publiczność, stroje, liczba śpiewających uczniów.

W tym wyjątkowym konkursie wzięło udział ok. 70% uczniów PSP w Stanowicach. Młodzież wspólnie, uroczyście odśpiewała Hymn Państwowy, Odę do radości i pieśń Żeby Polska była Polską. Wykonanie repertuaru konkursowego odbyło się „na żywo” i „z pamięci”. Utworów muzycznych wysłuchało jury składające się z profesjonalnych muzyków, które po występie pogratulowało uczniom zaangażowania, dobrego brzemienia niełatwych utworów oraz wzorowej postawy patriotycznej. Nasza szkoła była jedną z 300 szkół w całej Polsce, która podjęła się tego wyzwania.

Głosy młodych ludzi jeszcze na długo po konkursie rozbrzmiewały w murach naszej szkoły.

Autor: PSP STANOWICE
Liczba wyświetleń: 894

Powrót