Newsletter

Zapisz się do newslettera aby znać najnowsze informacje inwestycyjne.
Akcpetuję Regulamin Newslettera

zapisz się

Mieszkańcy pytają Burmistrz odpowiada

W każdy wtorek w godz
8:00 - 14:00
burmistrz jest do Państwa dyspozycji pod numerem:
74 8560 530

Projekty Unijne

Projekty Unijne

Aktualności

ODSŁUCHAJ
15.04.2019

„Uczę się bezpiecznie żyć” – duży sukces uczennicy Katarzyny Szkarłat 

Zdjęcie Artykułu

Uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 Katarzyna Szkarłat (kl. 3b gimnazjum) świetnie zaprezentowała się w półfinale subregionalnego XV Konkursu Bezpieczeństwa dla Dzieci i Młodzieży „Uczę się bezpiecznie żyć”.

 5 kwietnia br. uczniowie ze strzegomskich szkół wzięli udział w półfinale konkursu o tytuł Mistrza Dolnego Śląska w Edukacji dla Bezpieczeństwa Ekologicznego, który odbył się w hali lekkoatletycznej OSiR w Wałbrzychu. Konkurs objęty był Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy, a organizatorem Zarząd Województwa Dolnośląskiego oraz Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Nysa. Celem konkursu było podnoszenie poziomu świadomości kultury bezpieczeństwa ekologicznego oraz wsparcie systemu bezpieczeństwa środowiskowego województwa dolnośląskiego poprzez kształtowanie u dzieci wrażliwości środowiskowej oraz świadomości zagrożeń nadzwyczajnych i w życiu codziennym w kontekście zrównoważonego rozwoju.

Do finału dolnośląskiego zakwalifikowała się uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 Katarzyna Szkarłat (kl. 3b gimnazjum), która zajęła 2. miejsce na 24 szkoły. Nasza strzegomska „Mistrzyni w udzielaniu pierwszej pomocy” będzie reprezentować gminę Strzegom w finale dolnośląskim 17 maja we Wrocławiu.

Tuż za podium, na miejscu 4, byli najmłodsi mistrzowie w kategorii kl. 1-3 z PSP nr 4: Maria Feisst, Agata Czerwińska i Antony Łysomirski z opiekunem Danutą Perchun, w kategorii klas 4-6 drużyna z PSP nr 4 w składzie Natalia Barczyk, Julia Krawczyk i Kacper Józefowski zajęła miejsce w pierwszej dziesiątce. W konkursie wzięli również udział uczniowie: Bartosz Podhorodecki- PSP nr 4 oraz uczniowie z Zespołu Szkolnego- Przedszkolnego w Jaroszowie: Diana Rogalska reprezentująca kategorię kl.7- III gimnazjum oraz Kornelia Łabędzka, Dominik Antosiak i Maciej Kawiak z kl.VI z opiekunem Tomaszem Dziurlą.

Uczniowie mieli do zaliczenia 6 stacji, na których wykazali się umiejętnościami z zakresu udzielania pierwszej pomocy (wezwanie służb ratunkowych, opatrywanie ran, pomoc przy tonięciu, resuscytacja krążeniowo- oddechowa) oraz wiedzą z zakresu ekologicznej gospodarki w domu, niewybuchów i niewypałów na szlaku turystycznym, zachowania się w przypadku ataku psa, bezpiecznie na kolei.

Z tymi młodymi ludźmi możemy czuć się bezpiecznie. Ich wiedza i umiejętności, które zaprezentowali na konkursie, mogą uratować zdrowie i życie człowieka. Dziękujemy burmistrzowi Strzegomia – Zbigniewowi Suchycie za sfinansowanie przejazdu naszym uczniom i opiekunom. Gratulujemy konkursowiczom i życzymy powodzenia Kasi Szkarłat w finale dolnośląskim.

Izabela Luszawska, PSP nr 3

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 1876

Powrót