Aktualności

ODSŁUCHAJ
16.04.2019

„Matematyka na wesoło” w Zespole Szkół w Strzegomiu 

Zdjęcie Artykułu

2 kwietnia br. dzieci z klasy Ib wraz z nauczycielem Elżbietą Bachórz z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 w Strzegomiu uczestniczyły w nietypowej lekcji języka angielskiego, na której bawiły się elementami matematyki „Let`s play with shapes and colours ”.

Przygotowaniem spotkania zajęła się nauczycielka języka angielskiego Renata Mikołajewicz -Gołąb wraz z klasą II Technikum Informatycznego.

Po przywitaniu każdy z uczestników otrzymał znaczek ze swoim imieniem i rozpoczął przygodę z matematyką po angielsku.

Celem zajęć było nazywanie podstawowych figur geometrycznych, a następnie różnych kolorów w języku angielskim. Uczniowie chętnie uczestniczyli w prostej grze na poznanie kolorów „Touch green”.

Anglistka wraz z uczennicą Klaudią Tereszkiewicz pokazywała figury geometryczne i prosiła o nazwanie ich (kwadrat, trójkąt, prostokąt i koło), wykorzystując grę „True or false”.
Dzieci miały również dużo frajdy, ustawiając się w figury geometryczne na materacach.

Następną zabawą było odszukiwanie zadanych przez prowadzącą kolorów. Miejscem ukrycia tych kolorów były plakaty znanych filmów.

W trudnych momentach uczniowie klasy II TI pomagali swoim młodszym kolegom i koleżankom w pomyślnym ukończeniu zabaw.

Głównym celem innowacji było wprowadzenie dziecka w świat nauki języka obcego poprzez aktywną zabawę i osłuchanie się z językiem angielskim.

Dzieci poradziły sobie z zadaniami doskonale, pracowały z ogromnym zapałem i zaangażowaniem, a co najważniejsze z uśmiechem na twarzy. Starsi koledzy pożegnali ich słodkim upominkiem.
Bardzo dziękujemy za odwiedziny i mile spędzony czas w naszej szkole.

 

Autor: Zespół Szkół w Strzegomiu
Liczba wyświetleń: 1020

Powrót