ODSŁUCHAJ
17.04.2019

Pracowity weekend

Zdjęcie Artykułu

W sobotę, 13 kwietnia br. odbyły się dwa turnieje judo w kategorii dzieci. Grupa licząca siedmiu zawodników pod opieką trenera Krzysztofa Poterały i Pawła Lasoty wyjechała na zawody judo do zaprzyjaźnionego klubu z Austrii do miejscowości Rohrbach.

W turnieju wzięły udział kluby z Niemiec, Czech i Polski, którą reprezentowała sekcja judo AKS-u Strzegom. Co roku turniej stawia przed zawodnikami duże wymagania. Zawodnicy ze Strzegomia zdobyli trzy medale: Złoty medal wywalczyła Urszula Strzelecka w kat. + 48kg oraz brązowy medal w kat. – 48 kg. Drugi brązowy krążek zdobył Gracjan Maciejewski. Tuż za podium uplasowali się: Karol Górski, Kacper Gębala, Amelia Pietkiewicz, Nina Romanowska i Maja Oleksyk. Gratulacje dla zawodników oraz serdeczne podziękowania dla Sławomira Majstrzyka - naszego tłumacza w podróżach za granicę.

W tym samym dniu w Sławie odbył się III Sławski Turniej Judo Dzieci. Dwunastoosobowa ekipa ze Strzegomia - pod wodzą trenera Józefa Smotera - stanęła do boju na tatami. Turniej zgromadził ponad 200 zawodników z 13 klubów z Wielkopolski, Lubuskiego i Dolnego Śląska. Po stoczeniu dobrych pojedynków wszystkie dzieci z AKS-u stanęły na podium. Pierwsze miejsca zajęli: Wojciech Rasławski, Oliwier Kubanek, Aleksandra Morytko, Jakub Zalas, Dariusz Kuś i Bartek Górski. Srebrne medale wywalczyli: Julia Jaworska, Leopold Bartosik i Olivia Piątek. Na najniższym stopniu podium stanęli: Gabriella Gołębczyk, Maximilian Gnitecki i Tymon Pasławski. Bartek Górski został najlepszym technikiem zawodów w grupie dzieci rocznik 2010-2011, wygrywając cztery pojedynki przed czasem. Gratulujemy wszystkim zawodnikom oraz trenerowi. Podziękowania dla przewoźnika Krzysztofa Cegłowskiego.

Wyjazd na zawody judoków AKS-u Strzegom mógł się odbyć dzięki wsparciu finansowemu z budżetu gminy Strzegom.

Autor: Dominika Poterała