Aktualności

ODSŁUCHAJ
18.04.2019

Życzenia świąteczne z Podhajec, Torgau i Znojmo 

Zdjęcie Artykułu

Władze naszych miast partnerskich złożyły strzegomianom życzenia wielkanocne. Poniżej publikujemy treść życzeń z Ukrainy (Podhajce), Niemiec (Torgau) i Znojmo (Czechy).

TORGAU

Kochani mieszkańcy naszego miasta partnerskiego Strzegomia!

Przechodząc ulicami naszego miasta, obserwuję pięknie kwitnące przydomowe ogródki, w których na krzewach i drzewkach wiszą kolorowe pisanki i malowane jajka. W każdej kuchni roznosi się świąteczny zapach ciast i wielkanocnych potraw. Wielu z nas uczestniczy w wielkanocnych uroczystościach kościelnych, a wsłuchując się w przekaz Wielkiej Nocy szuka wyciszenia i w własnej drogi do wiary i do Pana Boga.

Jestem niezmiernie wdzięczna tym wszystkim, którzy przez swoje zaangażowanie przyczyniają się do tego, by święta Wielkanocne nadały życiu głębszy sens.

Święta Wielkanocne obchodzimy niezależnie od tego, czy jesteśmy wierzący czy nie. Gdyż są to święta każdej rodziny, święta miłości i wdzięczności. Cieszmy się wszyscy tym wielkanocnym rodzinnym czasem.

Życzę Państwu Radosnych Świąt Wielkanocnych oraz słonecznych i spokojnych dni spędzonych w gronie najbliższych.

A najmłodszym mieszkańcom naszego miasta partnerskiego życzę, by wielkanocny zajączek o nich pamiętał i szczodrze obdarzył….

Nadburmistrz Torgau
ROMINA BARTH

 

PODHAJCE

Drodzy mieszkańcy gminy Strzegom!

Z okazji zbliżających się Świąt Zmartwychwstania Pańskiego przesyłam Wam z serca płynące życzenia. Jak co roku, te radosne święta budzą w nas radość i nadzieję. Wśród wielu problemów i trudności, z którymi borykamy w życiu codziennym, Wielkanoc daje nam wiarę i siłę. Niech w te dostojne święta nasze serca wypełnią dobre i pozytywne uczucia: miłość, nadzieja, a my - abyśmy chcieli i potrafili dzielić się szczęściem i dobrem z drugim człowiekiem. Życzę Państwu i Państwa Bliskim, by te ciepłe wiosenne dni pełne budzącego się życia były dla Państwa czasem rodzinnego ciepła.

Niech Dobry Bóg podaruje Wam miłość, radość, spokój i długie lata życia.

Życzę wszystkim zdrowia, Bożego Błogosławieństwa i pokoju.

Chrystus Zmartwychwstał!

Mer miasta partnerskiego Podhajce
TATIANA WŁADIMIROWNA LEWKOWICZ

 

 

ZNOJMO

Drodzy mieszkańcy Strzegomia!

W imieniu miasta Znojmo pragnę złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia – Wesołych świąt Wielkanocnych.

Życzę Wam, abyście ten piękny świąteczny czas spędzili w spokoju w gronie rodziny i przyjaciół.

Pozdrawiam ze Znojmo i życzę pięknej wiosny!

Starosta miasta Znojmo
JAN GROIS

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 877

Powrót