Newsletter

Zapisz się do newslettera aby znać najnowsze informacje inwestycyjne.
Akcpetuję Regulamin Newslettera

zapisz się

Mieszkańcy pytają Burmistrz odpowiada

W każdy wtorek w godz
8:00 - 14:00
burmistrz jest do Państwa dyspozycji pod numerem:
74 8560 530

Projekty Unijne

Projekty Unijne

Aktualności

ODSŁUCHAJ
08.05.2019

Patriotyczny Korowód Radości 

Zdjęcie Artykułu

We wtorek - 30 kwietnia 2019 r. - uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie po raz kolejny wzięli udział w Patriotycznym Korowodzie Radości, aby zamanifestować przynależność narodową i dumę z tego, że jesteśmy Polakami.

Obchody świąt majowych rozpoczęły się audycją muzyczną w sali gimnastycznej, podczas której uczniowie z klas I-VI mieli okazję wysłuchać i zaśpiewać polskie pieśni patriotyczne.

Następnie wszyscy zgromadzili się na podwórku szkolnym, aby wysłuchać krótkiego rysu historycznego o świętach majowych. Dnia 1 maja obchodzimy Święto Pracy i rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Natomiast 2 maja to Święto Flagi, Dzień Polonii i Polaków za granicą. 3 maja przypominamy naszym rodakom i Europejczykom, że to właśnie w Polsce po raz pierwszy zatwierdzono w Europie ustrój konstytucyjny.

Kolejnym punktem obchodów był przemarsz ulicami Jaroszowa. Odświętnie ubrani i udekorowani barwami narodowymi uczniowie z dumą prezentowali mieszkańcom i przechodniom, że są patriotami i obywatelami Rzeczpospolitej Polskiej.

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 951

Powrót