Newsletter

Zapisz się do newslettera aby znać najnowsze informacje inwestycyjne.
Akcpetuję Regulamin Newslettera

zapisz się

Mieszkańcy pytają Burmistrz odpowiada

W każdy wtorek w godz
8:00 - 14:00
burmistrz jest do Państwa dyspozycji pod numerem:
74 8560 530

Projekty Unijne

Projekty Unijne

Aktualności

ODSŁUCHAJ
08.05.2019

S12 on tour... Wings For Life 2019

Zdjęcie Artykułu

Po raz drugi Społeczność Biegowa Strzegomska Dwunastka zagościła w Poznaniu na globalnym wydarzeniu biegowym jakim jest WINGS FOR LIFE WORLD RUN - bieg dla tych, którzy nie mogą biegać - osób z uszkodzonym rdzeniem kręgowym.

Dla ekipy S12 był to kolejny bardzo udany wyjazd. Zarówno pod kątem sportowym, integracyjnym, jak i promującym strzegomskie biegi. Wynik sportowy jaki osiągnęliśmy to 440,08 uzyskany przez 24 osoby w teamie Strzegomska Dwunastka, co daje średnio 18,34 km na osobę i 140. miejsce w globalnej klasyfikacji drużyn. Indywidualnie najdalej pobiegli Kamil (35,89 km) i Brygida (31,30 km).

Wyniki: https://results.wingsforlifeworldrun.com/int/en/2019/teams

Mimo rywalizacji wynik nie był najważniejszy. Przede wszystkim chodziło o wsparcie badań nad przerwanym rdzeniem kręgowym. Nasz team poprzez opłaty wpisowe i wsparcie przyjaciół dołożył cegiełkę w kwocie 728,64 €. Jesteśmy przekonani, że już w następnej edycji biegu spotkamy kolejne poszkodowane osoby, które pokonają trasę samodzielnie lub ze wsparciem egzoszkieletu i fizjoterapeuty. Podczas weekendu spędzonego w Poznaniu mieliśmy okazję spotkać wiele znanych postaci ze świata sportu i nie tylko. Wspólna fotka z Adamem Małyszem, czyli ruchomą metą, która goni biegaczy, czy Jerzym Skarżyńskim i pogawędka o strzegomskim granicie to te chwile, dla których warto pojechać w Polskę.

Mieliśmy ogromną przyjemność wspólnego zdjęcia ze zwyciężczynią biegu w Poznaniu - Agnieszką Kowalczyk. Nie brakowało również ciekawych spotkań przed startem i na trasie biegu z naszymi przyjaciółmi i znajomymi ze Strzegomia i nie tylko.

Polską edycję Wings For Life World Run ukończyło blisko 7500 uczestników, a na całym świecie ponad 81000 uczestników. Wielu spośród nich na klasycznych wózkach dla niepełnosprawnych.

Więcej o biegu możecie poczytać tutaj: http://www.wingsforlifeworldrun.com/pl/pl/

Jesteśmy dumni, że w tak okazały sposób mogliśmy reprezentować Strzegom.

 

Autor: Edward Fedyczkowski
Liczba wyświetleń: 1128

Powrót