Newsletter

Zapisz się do newslettera aby znać najnowsze informacje inwestycyjne.
Akcpetuję Regulamin Newslettera

zapisz się

Mieszkańcy pytają Burmistrz odpowiada

W każdy wtorek w godz
8:00 - 14:00
burmistrz jest do Państwa dyspozycji pod numerem:
74 8560 530

Projekty Unijne

Projekty Unijne

Aktualności

ODSŁUCHAJ
08.05.2019

TRÓJKA W STAREJ KOPALNI

Zdjęcie Artykułu

6 maja 2019 r. uczniowie klasy I a oraz II a Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Strzegomiu odwiedzili Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu – najstarszą atrakcję turystyki poprzemysłowej w Polsce, mieszczącą się na terenie dawnej Kopalni Węgla Kamiennego „Julia” („Thorez”).

Uczniowie, chłonąc historie o górniczej pracy, zwyczajach i aktualnych wyzwaniach górników, zwiedzali pokopalniane hale i zakłady, chodzili podziemną sztolnią oraz podziwiali elementy kartografii i miernictwa górniczego. Poznali legendę o Janku oraz historię powstania węgla kamiennego.

Podczas wycieczki dzieci wzięły udział w zajęciach „Czarne skarby – czyli jak powstał węgiel?” .
Uczestnicy zajęć przenieśli się w czasy sprzed 300 milionów lat, gdy powstawał wałbrzyski skarb – węgiel. Prezentacja oparta o ilustracje przedstawiające prehistoryczne czasy była inspiracją do stworzenia prac plastycznych z wykorzystaniem węgla i pasteli.

Wycieczka była niepowtarzalną okazją do odkrycia nowych miejsc w najbliższej okolicy, poznawania nowych historii oraz podziwiania przyrody i jej elementów.

Zróżnicowane metody prowadzenia zajęć oraz elementy warsztatowe pozwoliły uczestnikom wycieczki na spędzenie czasu z rówieśnikami w bardzo ciekawy sposób.

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 1096

Powrót