Aktualności

ODSŁUCHAJ
21.05.2019

SZKOŁA W KOSTRZY UCZCIŁA 15-LECIE WEJŚCIA POLSKI DO UNII EUROPEJSKIEJ PROJEKTEM „PODRÓŻE PO EUROPIE”

Zdjęcie Artykułu

We wrześniu 2018 roku wszyscy uczniowie naszej szkoły przystąpili do realizacji projektu pt. „PODRÓŻE PO EUROPIE”, którego pomysłodawczyniami są Panie Małgorzata Głuszczak i Katarzyna Stawarska- Szustak.

Projekt doskonale wpisał się w obchody XV rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, a jego głównym celem było pogłębianie wiedzy i rozbudzanie zainteresowania innymi krajami oraz odmiennymi kulturami.

Przygodę z projektem rozpoczęliśmy od obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych, podczas których każda klasa wylosowała jedno państwo europejskie i stała się ekspertem w zakresie jego funkcjonowania. Przez kolejne miesiące na drzwiach klasowych pojawiały się ciekawe informacje dotyczące europejskich krajów. Dzięki takim właśnie prezentacjom uczniowie poznali zabytki, mapy, flagi i stolice innych narodowości. Nauczyli się także witać w obcym języku oraz dowiedzieli się więcej o polityce, sławnych osobowościach i kulturze tych państw. W ramach projektu przeprowadzono również konkurs plastyczny pt.: „Zabytki Europy" polegający na przedstawieniu dowolną techniką budowli charakteryzującej wybrany kraj.
Projekt zakończyliśmy „smacznie” i wesoło, gdyż 17 maja 2019 r. każda klasa i oddziały przedszkolne przygotowały krótki występ artystyczny dedykowany danemu państwu. Były tańce, śpiewy, wyliczanki. Niewątpliwym zaskoczeniem okazała się również przygotowana przez dzieci, rodziców i wychowawców degustacja europejskich przysmaków.

Mamy nadzieję, że udział w projekcie „Podróże po Europie” rozbudził zainteresowania dzieci otaczającym światem, a także wykształcił poczucie akceptacji i tolerancji wobec innych narodów i kultur.

Katarzyna Stawarska- Szustak- PSP Kostrza

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 94

Powrót