Newsletter

Zapisz się do newslettera aby znać najnowsze informacje inwestycyjne.
Akcpetuję Regulamin Newslettera

zapisz się

Mieszkańcy pytają Burmistrz odpowiada

W każdy wtorek w godz
8:00 - 14:00
burmistrz jest do Państwa dyspozycji pod numerem:
74 8560 530

Projekty Unijne

Projekty Unijne

Aktualności

ODSŁUCHAJ
28.05.2019

„Pierwsza Pomoc” 

Zdjęcie Artykułu

20.05.2019 r. uczniowie naszej gminy ze szkół podstawowych wzięli udział w ogólnopolskim konkursie z pierwszej pomocy. Turniejowi od wielu lat patronuje prof. Juliusz Jakubaszko- Prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Ratunkowej oraz Tomasz Kiliński – burmistrz Nowej Rudy.

 

Celem turnieju jest zachęcanie młodzieży do nauki udzielania pierwszej pomocy. Do Nowej Rudy przyjechały reprezentacje aż z 47 szkół z całej Polski. Uczniowie rywalizowali w kategorii szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych. W kategorii szkół podstawowych było 26 drużyn. Nasi uczniowie zaprezentowali się bardzo dobrze.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w składzie: Katarzyna Szkarłat, Emilia Kisielewska, Michał Ostrowski i Filip Falkiewicz, opiekun Izabela Luszawska, zajęła 6 miejsce/ 45 punktów, Publiczna Szkoła Podstawowa w Goczałkowie w składzie : Karol Jaszowski, Damian Bień, Jakub, Byczek i Janusz Hołówka, opiekun. p. Małgorzata Kowalik, zajęła 10 miejsce/ 40 punktów, Szkoła Podstawowa w Rogoźnicy w składzie: Sandra Pietras, Dominik Czyczerski, Filip Nadybal i Dawid Lejdura, opiekun p. Małgorzata Kowalik, uplasowała się tuż za Goczałkowem, na miejscu 11/39 punktów, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w składzie : Patrycja Hawro, Aleksandra Szczur, Zuzanna Kozłowska i Marcin Kłos, opiekun p. Mirosław Głowiak, zajęła 14 miejsce/36 punktów, tuż za nimi Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w składzie: Julita Chudy, Aleksandra Łuszczki, Dominika Zygaryn i Karolina Karwacka, opiekun p. Mirosław Głowiak.

Pierwszym etapem turnieju było rozwiązanie testu, którego poziom był bardzo wysoki. Taki sam test rozwiązywali również uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych. Po części pisemnej odbył się pokaz akcji ratowniczo- gaśniczej/ wypadek drogowy/ przygotowany przez Państwową Straż Pożarną z Nowej Rudy oraz Pogotowie Ratunkowe z Kłodzka i Świdnicy.
Następnie drużyny brały udział w części praktycznej, w której komisja konkursowa sprawdzała umiejętności ratowania ludzkiego życia. Uczniowie wykazali się bardzo dużą wiedzą teoretyczną i umiejętnościami w udzielaniu pierwszej pomocy. Z nimi możemy czuć się bezpieczni.

Serdecznie gratulujemy naszej wspaniałej gminnej reprezentacji.

 

Autor: Izabela Luszawska - PSP nr 3
Liczba wyświetleń: 1182

Powrót