Newsletter

Zapisz się do newslettera aby znać najnowsze informacje inwestycyjne.
Akcpetuję Regulamin Newslettera

zapisz się

Mieszkańcy pytają Burmistrz odpowiada

W każdy wtorek w godz
8:00 - 14:00
burmistrz jest do Państwa dyspozycji pod numerem:
74 8560 530

Projekty Unijne

Projekty Unijne

Aktualności

ODSŁUCHAJ
06.06.2019

Bezpieczne wakacje – spotkanie z policjantem w Zespole Szkół

Zdjęcie Artykułu

W związku ze zbliżającymi się wakacjami w ramach programu profilaktycznego ” Bezpieczne wakacje” w Zespole Szkół w Strzegomiu odbyło się spotkanie z aspirantem Szymonem Szczepaniakiem z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy .

Od 8 lat Pani Renata Mikołajewicz-Gołąb zaprasza funkcjonariuszy policji i straży pożarnej na spotkania z młodzieżą. Takie spotkania mają charakter prewencyjny i przyczyniają się do poprawy wiedzy na tematy zagrożeń, z którymi młodzież może się spotkać w czasie wolnym.

Pan aspirant nieco dłużej zatrzymał się nad tematem dopalaczy i narkotyków.

Przypomniał młodzieży, że w polskim prawie wszystko co związane jest z narkotykami (posiadanie, zażywanie, sprzedawanie) jest nielegalne. Ostrzeżenia dotyczyły również dopalaczy.

Tematyka zajęć dotyczyła także korzystania z telefonów komórkowych oraz Internetu w sposób zgodny z prawem. Omawiano zagrożenia z jakimi można się spotkać korzystając z sieci. Sporo czasu poświęcono na zasady bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych, na pływalni i w środkach lokomocji. Wspomniano również o pułapkach związanych z pracą sezonową za granicą. Poruszono bardzo istotny problem udzielania pierwszej pomocy.

Pod koniec spotkania młodzież z klas: II Technikum Informacyjnego i II Technikum Handlowego mogła skorzystać z możliwości zadawania pytań.

Dzięki zdobytej wiedzy uczniowie z pewnością będą bardziej ostrożni w swoich poczynaniach i zadbają o to, żeby wakacje były wspaniałe, a przede wszystkim bezpieczne.

Renata Mikołajewicz-Gołąb

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 978

Powrót