Newsletter

Zapisz się do newslettera aby znać najnowsze informacje inwestycyjne.
Akcpetuję Regulamin Newslettera

zapisz się

Mieszkańcy pytają Burmistrz odpowiada

W każdy wtorek w godz
8:00 - 14:00
burmistrz jest do Państwa dyspozycji pod numerem:
74 8560 530

Projekty Unijne

Projekty Unijne

Aktualności

ODSŁUCHAJ
18.06.2019

Efektowne imieniny naszego miasta 

Zdjęcie Artykułu

Niezwykle bogatą ofertę przygotowali organizatorzy tegorocznej edycji Święta Granitu Strzegomskiego. Każdy, niezależnie od wieku i zainteresowań, mógł znaleźć coś dla siebie! Przez trzy dni (14-16 czerwca) strzegomski Rynek i okolice odwiedziło mnóstwo osób i tego faktu nie zmieniła nawet kapryśna pogoda (upał i grad).

Dużym zainteresowaniem cieszyły się polsko-czeskie warsztaty kamieniarskie realizowane w ramach unijnego projektu "Świat Kamienia" z udziałem uczniów Zespołu Szkół w Strzegomiu i uczniów szkoły w Horicach.

Swoich stałych odbiorców miały: 34. Regionalna Giełda Minerałów oraz turniej z udziałem bractw rycerskich. Sporo emocji dostarczyły: Turniej Szachowy i Gier Komputerowych o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Strzegomiu, biegi w ramach "Strzegomskiej Dwunastki" (w tym bieg główny) oraz głośny przejazd Strzegomskiej Grupy Motocyklowej. Dla starszych mieszkańców zorganizowano akcję "Nasze Zdrowie", podczas której można było wykonać podstawowe badania lekarskie. Odbyły się także wykłady dla rodziców "NIE nowotworom u dzieci - rodzicu, dostrzeż objawy".

Nowością podczas tegorocznej edycji ŚGS było "Święto Truskawki" i wypiekanie chleba przez żołnierzy 10. Opolskiej Brygady Logistycznej. Dzięki food truckom chętne osoby mogły skosztować wiele egzotycznych potraw z całego świata. Dopełnieniem ŚGS były wykłady geologiczne, pokazy żonglerki koszykarskiej, gry edukacyjne i zręcznościowe dla dzieci i dorosłych, prezentacje amatorskich zespołów artystycznych z terenu gminy Strzegom i wernisaż wystawy malarskiej.

Na scenie muzycznej oprócz rodzimych - amatorskich - zespołów artystycznych zagrały gwiazdy: Top One, Milano, LemON i Sławomir. Tradycyjnie, w niedzielę władze naszego miasta podziękowały wszystkim instytucjom, firmom kamieniarskim i osobom, które przyczyniły się do sukcesu organizacyjnego Święta Granitu Strzegomskiego.

Warto wspomnieć, że wydarzenia ze Strzegomia były relacjonowane przez ogólnopolskie telewizje TVN24 i TVN BIS oraz telewizję internetową tvnmeteo.pl w ramach audycji "Wyjazdowa prognoza pogody", którą przedstawiał znany i lubiany red. Tomasz Wasilewski.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 915

Powrót