Newsletter

Zapisz się do newslettera aby znać najnowsze informacje inwestycyjne.
Akcpetuję Regulamin Newslettera

zapisz się

Mieszkańcy pytają Burmistrz odpowiada

W każdy wtorek w godz
8:00 - 14:00
burmistrz jest do Państwa dyspozycji pod numerem:
74 8560 530

Projekty Unijne

Projekty Unijne

Aktualności

ODSŁUCHAJ
26.06.2019

Koncert Uwielbienia „Rozpalić Serca” 

Zdjęcie Artykułu

20 czerwca br. w Uroczystość Bożego Ciała w ogrodach Bazyliki Strzegomskiej Diakonia Effatha i Chór Rozpalić Serca po raz kolejny wybrzmieli pięknym śpiewem uwielbienia skierowanym w stronę Nieba.

O godz. 18: 00 zaczęły napływać tłumy, które zostały przywitane prezentacją dzieci ze Scholi pw. św. Ojca Pio z Parafii Najświętszego Zbawiciela Świata w Strzegomiu. Następnie zaprezentowała się Fundacja na Rzecz Pomocy Kobietom z Międzyrzecza Górnego, która zajmuje się prowadzeniem Ośrodka Terapii Uzależnień Kobiet. (więcej informacji o tej instytucji na stronie: https://terapiakobiet.pl/). Radosław Malinowski opowiedział o organizacji HAART Kenya pomagającej ludziom w Afryce, którzy padli ofiarą handlu ludźmi (więcej informacji o tej organizacji na stronie: https://pkwp.org/kampanie/wolni_niewolni).

O godz. 19: 00 organizatorzy: biskup świdnicki ks. Ignacy Dec i ks. prałat Marek Babuśka oficjalnie otworzyli Koncert Uwielbienia „Rozpalić Serca”. Przez trzy godziny ze sceny wypływała radosna pieśń chwały przeplatana modlitwą, cytatami z Pisma Świętego, przejmującym świadectwem o. Jean de Dieu Bukuru z Afryki i Adoracją Najświętszego Sakramentu.

Od strony muzycznej całość prowadziła Diakonia Effatha. Chórem dyrygowała Jolanta Papińska z Żarowa. W skład chóru wchodziły osoby ze Strzegomia, Świebodzic, Żarowa, Wałbrzycha, Pastuchowa, Jaroszowa, Jaworzyny Śląskiej, Łazan, Mrowin, Goczałkowa, Mieroszowa, Krukówa, Udanina, Pożarzyska. Wśród nich soliści: Agnieszka Lesiów, Izabela Hola, Patrycja Świrniak, Maria Tur, Małgorzata Rogala, Łukasz Lesiów i Remigiusz Dreczkowski.

Diakonia tańca pomagała animować taniec uwielbienia podczas koncertu, a poprzez sztukę machania flagami wprowadzała klimat pełen zadumy i piękna.

Gdy na scenie trwało uwielbienie, na ogrodzie w tym czasie w strefie spowiedzi i modlitwy wstawienniczej ustawiała się cały czas kolejka chętnych osób. Przez posługę naszych kapłanów Bóg wylewał wiele łask na potrzebujących. Każdemu kapłanowi z całego serca dziękujemy za obecność i gotowość do służby.

W innej części ogrodu funkcjonowała strefa informacyjna, gdzie swoimi poradami i różnymi informacjami służyli: Fundacja na Rzecz Pomocy Kobietom z Międzyrzecza Górnego, Radosław Malinowski – Kampania Wolni nie wolni, przedstawiciele Diecezjalnej Poradni Rodzinnej, Strzegomska Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym i Krąg Biblijny.

Najbardziej ruchliwa i rozentuzjazmowana była oczywiście strefa dla dzieci.

Koncert był finansowany z budżetu gminy Strzegom z obszaru przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym oraz dzięki hojności wielu ludzi, za co im wszystkim bardzo dziękujemy.

Podczas koncertu zgromadziło się w ogrodach przy Bazylice Strzegomskiej ponad 1000 osób.

Nasze serdeczne dziękuję kierujemy w stronę ks. prałata Marka Babuśki za udostepnienie ogrodów i wszelką pomoc oraz ks. Markowi Żmudzie za wspieranie nas zawsze i wszędzie.

Aby można było zrealizować ten koncert potrzebna była praca wielu ludzi, których nie sposób wyliczyć, ale pragniemy skierować do nich wszystkich wielkie podziękowanie za pomysłowość, oddane serce i poświęcony czas oraz gotowe ręce do pomocy. Dziękujemy Wam Kochani z całego serca!

Koncert już minął. Piękne jest to, że jego owoce zostały i cały czas dojrzewają. Wielu ludzi uzyskało niezbędne w życiu wsparcie, dostało wskazówkę, którą drogą podążać, z czego zrezygnować albo co w końcu zacząć robić, żeby żyć w pełni i szczęśliwie. Podczas koncertu popłynęła piękna śpiewana modlitwa za nasze miasto i całą diecezję. Teraz czekamy na jej rezultaty. Bogu niech będą dzięki!

Agnieszka Lesiów – koordynator projektu

Zachęcamy do odwiedzenia następujących stron:

Krucjata Wyzwolenia Człowieka

http://kwc.oaza.pl/swidnicka?fbclid=IwAR3e-gYF3mEz-fKu9VdDBnE8 Ybr7GLomv3oyUSRbeFsXJcGA54CqKhMmWEM

Strzegomska wspólnota Odnowy w Duchu Św. „Arka” https://www.facebook.com/strzegom.arka/?ref=bookmarks

Diakonia Effatha

http://www.effatha.kdm.pl/
Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 3237

Powrót