Newsletter

Zapisz się do newslettera aby znać najnowsze informacje inwestycyjne.
Akcpetuję Regulamin Newslettera

zapisz się

Mieszkańcy pytają Burmistrz odpowiada

W każdy wtorek w godz
8:00 - 14:00
burmistrz jest do Państwa dyspozycji pod numerem:
74 8560 530

Projekty Unijne

Projekty Unijne

Aktualności

ODSŁUCHAJ
28.06.2019

V ŚWIĘTOJAŃSKI FESTYN PARAFIALNY W JAROSZOWIE JUŻ ZA NAMI

Zdjęcie Artykułu

W niedzielne popołudnie 23.06.2019 r. Stowarzyszenie "Razem dla Jaroszowa", Duszpasterstwo oraz Rada Parafialna w Jaroszowie, we współpracy ze Strzegomskim Centrum Kultury i wieloma wolontariuszami, zorganizowali na terenie Osiedla Spółdzielczego w Jaroszowie V ŚWIĘTOJAŃSKI FESTYN PARAFIALNY z elementami profilaktyki uzależnień.

Uroczystego otwarcia festynu o godz. 15.00 dokonał ks. Marek Krysiak - proboszcz z Jaroszowa. Wśród licznie zaproszonych gości na festyn przybyli m. in.: Małgorzata Calińska-Mayer - radna sejmiku województwa dolnośląskiego, Elżbieta Krzan - prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Świebodzicach, Sylwia Wawrzyńczyk - zastępca prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej w Świebodzicach, Tomasz Nitka - dyrektor techniczny Spółdzielni Mieszkaniowej w Świebodzicach, Paweł Gołąb i Krystyna Lewicka - radni Rady Miejskiej w Strzegomiu oraz wielu gości i przyjaciół naszej parafii.

Piękna letnia pogoda, która towarzyszyła nam przez cały dzień, nie zawiodła oczekiwań organizatorów i uczestników tej wyjątkowej plenerowej imprezy. Sześciogodzinny program festynu wypełniły liczne konkursy i konkurencje sportowo-rekreacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych, promujące zdrowy styl życia wolny od jakichkolwiek uzależnień, występy zespołu muzycznego "ŚLAD" ze Strzegomia, scholi "Emaus" oraz zespołu "EX-BOYS" z Jaroszowa, świadectwa dotyczące uzależnień (goście ze Strzegomia i Międzyrzecza), prezentacje, pojedynki, gry i zabawy rycerskie prowadzone przez Bractwo Rycerskie Joannitów Strzegomskich, pokazy Związku Strzeleckiego oddział Strzegom, a także prezentacja wozu bojowego przez druhów strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaroszowie.

Organizatorzy festynu zadbali o liczne atrakcje dla uczestników imprezy, a szczególnie dla dzieci: dmuchane zamki, ślizgawki, zabawki, malowanie twarzy, stoiska ze słodkościami, stoiska ze słodkimi wypiekami, wiktuałami przygotowanymi przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich "Morwa Biała" z Jaroszowa, Koła Gospodyń Wiejskich z Ruska, gospodyń z Mikoszowej i Mielęcina, lody, popcorn, frytki, dania z grilla, sportowy tor przeszkód z atrakcyjnymi nagrodami oraz konkursy - na najpyszniejsze ciasto świętojańskie oraz najpiękniejszy wianek świętojański. Było również stoisko profilaktyczne z ulotkami dotyczącymi profilaktyki uzależnień (alkohol, narkomania i nikotyna).

Oprócz głównych organizatorów w organizację festynu włączyło się wielu sponsorów, ofiarodawców i ludzi dobrej woli. Pozyskane sprzęty AGD, rower, urządzenia elektroniczne, zabawki, słodycze, talony do salonu kosmetycznego w Żarowie czy też do strzegomskiego "Punktu Piękności", można było wygrać w przygotowanych przez organizatorów konkursach. W tym roku odbył się również konkurs wiedzy, zorganizowany przez Spółdzielnię Mieszkaniową w Świebodzicach, która obchodzi w tym roku piękny jubileusz 60-lecia swojej działalności, a na cześć "zacnej Jubilatki" zebrani zaśpiewali tradycyjne "Sto lat".

Serdecznie dziękujemy burmistrzowi Strzegomia - Zbigniewowi Suchycie - oraz radnym Rady Miejskiej w Strzegomiu za udzielone nam wsparcia w postaci dotacji na organizację tego przedsięwzięcia. Słowa wielkiej wdzięczności składamy na ręce Krzysztofa Kalinowskiego - dyrektora Strzegomskiego Centrum Kultury - za wspaniałe i profesjonalne współprowadzenie festynu przez panią Ewę i panią Natalię oraz za nagłośnienie imprezy przez akustyków. Dziękujemy równie gorąco wszystkim ludziom dobrej woli: sponsorom, darczyńcom, wolontariuszom, parafialnemu fotografowi, osobom zaangażowanym w organizację tego ważnego, bo integrującego całą parafię Jaroszów przedsięwzięcia.

Festyn zakończył się o godz. 21.00 wypuszczeniem gołębi hodowlanych, wystrzeleniem konfetti oraz wspólną modlitwą. Już dziś zapraszamy wszystkich państwa do Jaroszowa na kolejny festyn świętojański w przyszłym roku.

W imieniu organizatorów
Tomasz Dziurla


Fot. Renata Dziurla

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 2325

Powrót