Newsletter

Zapisz się do newslettera aby znać najnowsze informacje inwestycyjne.
Akcpetuję Regulamin Newslettera

zapisz się

Mieszkańcy pytają Burmistrz odpowiada

W każdy wtorek w godz
8:00 - 14:00
burmistrz jest do Państwa dyspozycji pod numerem:
74 8560 530

Projekty Unijne

Projekty Unijne

Aktualności

ODSŁUCHAJ
01.07.2019

Ostatni dzwonek i upragniony czas wypoczynku!

Zdjęcie Artykułu

Oczekiwany przez uczniów koniec roku szkolnego przypadł na słoneczny dzień, pozytywnie zapowiadający rozpoczynające się wakacje. |

19 czerwca br., po uroczystej mszy świętej w intencji całej społeczności szkolnej, w murach świetlicy wiejskiej w Goczałkowie zebrali się żegnający na dwa miesiące naukę uczniowie oraz towarzyszący im nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście. Tegoroczne wydarzenie swoją obecnością uświetnili: naczelnik Wydziału Oświaty Urszula Podsiadły-Szubert, sołtys wsi Goczałków i radny Rady Miejskiej w Strzegomiu Krzysztof Grondowski, przedstawiciel Ochotniczej Straży Pożarnej w Goczałkowie Mariusz Branicki, prezes Oddziału Międzygminnego ZNP w Strzegomiu Hanna Krosta, proboszcz parafii ks. Krzysztof Zieliński oraz Rada Rodziców.

Na początku uroczystości Barbara Asynger, dyrektor szkoły, w ciepłych słowach podsumowała miniony rok szkolny, a zwłaszcza osiągnięcia uczniów w konkursach przedmiotowych na różnych szczeblach. Następnie głos zabrała naczelnik Wydziału Oświaty Urszula Podsiadły-Szubert, która złożyła podziękowania kadrze pedagogicznej za ogrom pracy dydaktyczno - wychowawczej, a absolwentom pogratulowała wysokich wyników egzaminu ósmoklasisty.

Ostatni tegoroczny apel miał uroczystą oprawę. Finał roku szkolnego uświetnił występ młodzieży, która według autorskiego scenariusza polonistki Agaty Zobków zaprezentowała program artystyczny przygotowany na kanwie popularnego telewizyjnego talk – show „Europa da się lubić”. Prowadząca Zuzia Głąb, wraz z gośćmi z krajów europejskich – Olą Branicką, Karolem Jaszowskim, Martą Marchewką i Pauliną Winkler, zabrała widownię w wakacyjną podróż po malowniczych zakątkach Europy. Publiczność przez chwilę odwiedziła Grecję, Włochy, Hiszpanię, Francję, a także przeniosła się nad polski Bałtyk. Na scenie nie zabrakło różnorodnych artystycznych atrakcji m.in. popularnego greckiego tańca sirtaki, zwanego zorbą, w wykonaniu chłopców z klasy VIII – Konrada Banaszczyka, Karola Jaszowskiego, Kuby Byczka i Kostka Marciniaka. W gorące rytmy lata wprowadziły zebranych utalentowane muzycznie Zosia Jaszowska, Magda Bień i Ala Mazurkiewicz. Dziewczęta zaprezentowały utwory ze światowych list złotych przebojów – z ich ust wybrzmiały piosenki z repertuaru Álvaro Soler i Loony. Gromkie brawa za wybuchową dawkę humoru zebrali Janusz Hołówka, Julia Radom i Karol Ścigacz, którzy zainscenizowali skecz „Lotnisko” z repertuaru kabaretu Limo. Punkt kulminacyjny uroczystości stanowiło pożegnanie absolwentów szkoły. Na zakończenie artystycznej uczty swoje pięć minut miało żeńskie trio – Karolina Iwanicka, Zosia Jaszowska i Amelia Kostyk. Dziewczęta świetnie wpasowały się w klimat śródziemnomorski, prezentując fitness zumbę do piosenki Ricky’ego Martina. Uzupełnieniem przedstawienia była prezentacja multimedialna opracowana przez Damiana Bienia.

Po strawie duchowej nastąpiła część oficjalna – ceremonia wręczenia nagród za wielomiesięczną pracę. Przypadły one w udziale nie tylko prymusom, ale także laureatom i finalistom konkursów przedmiotowych, sportowcom, Super Koledze i Super Koleżance. Nagrodzono również uczniów, którzy uzyskali stuprocentową frekwencję oraz uczniów działających w samorządzie uczniowskim, którzy swoją pracą i zaangażowaniem wnieśli wiele dobra w życie szkolne. Rodzice Wzorowych Absolwentów zostali uhonorowani listami gratulacyjnymi. A gdy wybrzmiał ostatni dzwonek i dobiegła końca ostatnia lekcja, wszyscy uczniowie otrzymali z rąk wychowawców świadectwa.

Na nadchodzące wakacje wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy spokojnych i bezpiecznych wakacji, pełnych relaksu i niezapomnianych wrażeń. Niech to będzie czas radości, odpoczynku i nabierania sił do pracy w kolejnym roku szkolnym 2019/2020.

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 3151

Powrót