Newsletter

Zapisz się do newslettera aby znać najnowsze informacje inwestycyjne.
Akcpetuję Regulamin Newslettera

zapisz się

Mieszkańcy pytają Burmistrz odpowiada

W każdy wtorek w godz
8:00 - 14:00
burmistrz jest do Państwa dyspozycji pod numerem:
74 8560 530

Projekty Unijne

Projekty Unijne

Aktualności

ODSŁUCHAJ
02.08.2019

Teatr Reminiscencyjny w "Seniorze-Wigorze"

Zdjęcie Artykułu

W Dziennym Domu Pobytu "Senior-Wigor" w Strzegomiu odbyło się kolejne spotkanie z wolontariuszami i Alicją Przepiórską odnośnie innowacji Teatru Reminiscencyjnego.

Autorkami Teatru Reminiscencyjnego są: Beata Żelwetro (terapeuta zajęciowy; interesuje się różnymi rodzajami i metodami oddziaływań niefarmakologicznych w różnych obszarach terapeutycznych, m. in. arteterapią) i Agnieszka Żelwetro (specjalista psychologii klinicznej - neuropsycholog).
Jak powstają spektakle w Teatrze Reminiscencyjnym? Na bazie opowieści i wspomnień uczestników, które są dla nich niezwykle cenne.

Dlaczego to tak ważne? Uczestnikami teatru są osoby starsze, u których postępuje proces otępienny, z łagodnymi zaburzeniami poznawczymi i chorobami neurozwyrodnieniowymi. Doświadczają oni takich trudności jak: problemy z wypowiadaniem się, rozumieniem siebie i innych oraz postrzeganiem otoczenia, z zapamiętywaniem nowych informacji, przypominaniem sobie wydarzeń i faktów z przeszłości, wydobywaniem z zasobów pamięciowych wiedzy i słów, czy komunikowaniem się, planowaniem i organizacją czynności oraz kontrolą poznawczą.

- W Teatrze Reminiscencyjnym opowiadamy, słuchamy, powtarzamy, utrwalamy, zapisujemy, pamiętając, że "człowiek nie składa się z atomów, a z historii..." - podkreśla Anna Jarosińska, kierownik DDP "Senior - Wigor".

 

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 1196

Powrót