Newsletter

Zapisz się do newslettera aby znać najnowsze informacje inwestycyjne.
Akcpetuję Regulamin Newslettera

zapisz się

Mieszkańcy pytają Burmistrz odpowiada

W każdy wtorek w godz
8:00 - 14:00
burmistrz jest do Państwa dyspozycji pod numerem:
74 8560 530

Projekty Unijne

Projekty Unijne

Aktualności

ODSŁUCHAJ
08.08.2019

Emeryci w Niemczech

Zdjęcie Artykułu

Kolejna wycieczka kulturoznawcza, odbyta w dniach 30 lipca - 2 sierpnia br. zorganizowana przez Zarząd Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Strzegomiu, wzbogaciła wiedzę uczestników o bliskich sąsiadach.

W pierwszym dniu emeryci zwiedzili Frankfurt nad Odrą - miasto graniczne połączone z polskimi Słubicami zaledwie jednym mostem. Z zachwytem patrzyli na wyniosły ratusz na starówce w stylu gotyku (największy w Niemczech) oraz najcenniejszy zabytek miasta - kościół mariacki.

W Poczdamie zobaczyli posiadłość oraz dworek - historyczne miejsce Konferencji Poczdamskiej. Tu ustanowiono powojenną granicę między Polską a Niemcami. Największą atrakcją miasta jest kompleks pałacowo-parkowy (na liście UNESCO) z licznymi zamkami i pałacykami, przepięknie położonymi na terenie ogromnego parku i zadbanych ogrodów. Podczas długiego spaceru zobaczyli również: Chińską Herbaciarnię, zabytkowy wiatrak, rokokowy pałac oraz miejsce spoczynku Fryderyka II Wielkiego - najbardziej znanego władcy Prus.

Stolicę Niemiec - Berlin poznawali częściowo przez okna autokaru - a było czym się zachwycać: katedra, zamki, pomniki, historyczne budowle, dawne budynki królewskie, Brama Branderburska, fragment Muru Berlińskiego i wiele innych ciekawych obiektów.

Po trzech dniach intensywnego zwiedzania wreszcie nastał sielski nastrój i błogi wypoczynek w czasie spływu łodziami po kanałach Szprewy i pobycie w skansenie Kultury Łużyckiej. Płynąca Szprewa tworzy unikalną, malowniczą deltę z tysiącami kanalików i strumieni, Długość dróg wodnych wynosi tysiąc km.

Organizatorzy zadbali również o integrację uczestników wycieczki; odbył się piękny wieczorek taneczny.

- Dziękujemy serdecznie burmistrzowi Strzegomia Zbigniewowi Suchycie za dotację w wysokości 9,5 tys. zł - podkreśla Eugenia Zasińska, przewodnicząca PZERiI w Strzegomiu.

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 1756

Powrót