Newsletter

Zapisz się do newslettera aby znać najnowsze informacje inwestycyjne.
Akcpetuję Regulamin Newslettera

zapisz się

Mieszkańcy pytają Burmistrz odpowiada

W każdy wtorek w godz
8:00 - 14:00
burmistrz jest do Państwa dyspozycji pod numerem:
74 8560 530

Projekty Unijne

Projekty Unijne

Aktualności

ODSŁUCHAJ
29.08.2019

Wieści z sierpniowej sesji

Zdjęcie Artykułu

Zmiany w budżecie gminy Strzegom podyktowane nowymi zadaniami inwestycyjnymi i przebudową ul. Olszowej - to najważniejsze informacje z sesji Rady Miejskiej w Strzegomiu, która odbyła się 22 sierpnia br.

W związku z otrzymaniem informacji z Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu o rekomendowaniu zadania "Przebudowa ciągu dróg gminnych nr 110734D i nr 121001D w Strzegomiu - Etap II (Olszowa droga dojazdowa do gruntów rolnych - Etap II) (Przebudowa drogi gminnej 110734D - ul. Olszowa w Strzegomiu - Etap II) do dofinansowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych, radni dołożyli kwotę blisko 468 tys. zł. Koszt przebudowy drogi wyniesie ok. 2 mln zł.

Zwiększono także wydatki o kwotę ok. 227 tys. zł - na zadanie inwestycyjne pn. "Dofinansowanie zakupu średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego z napędem 4x4 dla OSP w Jaroszowie" w związku z przeprowadzeniem postępowania w trybie przetargu nieograniczonego, po otwarciu którego okazało się, iż środki zaplanowane w budżecie są niewystarczające. Koszt zakupu samochodu to kwota blisko 987 tys. zł, z tego dotacja z Narodowego/Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej 130 tys. zł, z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji 230 tys. zł, dofinansowanie z budżetu gminy Strzegom ok. 627 tys. zł.

W związku z możliwością pozyskania dofinansowań na budowę lokali mieszkalnych spełniających warunki gminnego zasobu mieszkaniowego oraz mieszkań chronionych, a także dużym zapotrzebowaniem na takie lokale w gminie Strzegom, radni przeznaczyli 30 tys. zł na dokumentację projektową na zadanie pn. "Budowa budynku mieszkalnego przy ul. Armii Krajowej w Strzegomiu".

Ze szczegółową treścią wszystkich uchwał podjętych na sesji 22 sierpnia br. można zapoznać się w programie esesja.pl, który znajduje się w Biuletynie Informacji Publicznej.

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 1265

Powrót