Aktualności

ODSŁUCHAJ
09.09.2019

„Narodowe czytanie” już po raz ośmy

Zdjęcie Artykułu

W piątek, 6 września br., w naszej szkole odbyła się kolejna, ósma już edycja ogólnopolskiej akcji pt."Narodowe czytanie". W tym roku para prezydencka zaproponowała do czytania nowele polskie.

Tegoroczna impreza odbywała się w kraju pod hasłem - osiem lektur na ósme "

Narodowe Czytanie". W naszej szkole grupa nauczycieli odczytała nowelę "Sachem" Henryka Sienkiewicza. W grupie lektorów znaleźli się: dyrektor szkoły Katarzyna Wójcik, pedagog Barbara Smyk i nauczyciele: A .Adamczyk, J. Dolińska, B. Szkarłat i P. Szmidt. Akcja ma na celu propagować czytelnictwo i jednoczyć społeczeństwo wokół wspólnych celów i wartości. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali tekstu polskiego noblisty i mamy nadzieję, że skłoni ich to do samodzielnej lektury tej i innych książek.

Autor: PSP Stanowice
Liczba wyświetleń: 673

Powrót