Aktualności

ODSŁUCHAJ
25.09.2019

BAL U PANI JESIENI W PRZEDSZKOLU W STANOWICACH

Zdjęcie Artykułu

O tym, że mamy już jesień przekonały się dzieci z Publicznego Przedszkola w Stanowicach. Pani Jesień przyszła rano w pogodny i radosny dzień. Przyniosła ze sobą kosz pełen darów, a przy dźwiękach wesołej muzyki zaprosiła dzieci na bal.

Wśród zaproszonych gości była niejedna Pani Jesień, były również zwierzątka leśne, które jeszcze nie zapadły w sen zimowy, Grzybki, Dynie i wiele innych ciekawych postaci. W tym dniu przedszkole wyglądało jak jesienny las.

Dzieci z grupy starszej wykonały taniec i zaśpiewały piosenkę „Śmieszne grzybki”. Pląsom i radosnej zabawy nie było końca.

Przemarsz dzieci przy muzyce był okazją do zaprezentowania swoich niezwykłych strojów, które przedszkolaki przygotowały wraz z rodzicami. Królową Balu została Pani Jesień – Kasia, a Królem Balu – Pan Jeż - Remik. Pozostali kreatorzy jesiennej mody zostali wyróżnieni i nagrodzeni słodkimi grzybkami.
Nie zabrakło również degustacji, bowiem przedszkolaki wiedzą, że w owocach jest najwięcej witamin, które pomagają im zdrowo rosnąć.

W podziękowaniu za wspólną zabawę dzieci wybrały się do ogrodu, aby wykonać pierwsze jesienne prace porządkowe. Własnymi siłami, w czasie aktywnej zabawy, zadbały o estetykę naszego ogrodu – grabiły i zamiatały liście. Dzielne przedszkolaki, wspaniale poradziły sobie z zadaniem, mając przy tym dużo radości.

 

Autor: Mariola Piech
Liczba wyświetleń: 430

Powrót