Aktualności

ODSŁUCHAJ
27.09.2019

Sprzątanie świata w PSP Olszany

Zdjęcie Artykułu

20 września br. wszyscy uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Olszanach wzięli udział w corocznej akcji „Sprzątanie Świata”. W tym roku akcja organizowana była pod hasłem: „NIE ŚMIECIMY - SPRZĄTAMY - ZMIENIAMY!”, zachęcając do podejmowania działań, dzięki którym nauczymy się nie tworzyć niepotrzebnych odpadów i będziemy stawać się coraz bardziej odpowiedzialnymi konsumentami.

„Sprzątanie świata” rozpoczęliśmy od „Ekologicznego apelu” dla klas 0-3. Uczniowie klasy VIII: Julka, Michał i Maciek zapoznali młodszych kolegów z genezą i ideą akcji „Sprzątanie świata”, przedstawili hasło tegorocznej kampanii oraz przypomnieli wszystkim obecnie obowiązujące zasady segregacji odpadów na 5 frakcji.

Przed akcją została przeprowadzona pedagogizacja uczniów na temat bezpieczeństwa w trakcie zbierania śmieci. Dzieci zostały zaopatrzone w gumowe rękawice oraz worki do selektywnej zbiórki śmieci.

Uczniowie z klas młodszych zadbali o teren szkolny oraz wokół szkoły i boiska sportowego. Uczniowie klas 4-8 po otrzymaniu odpowiednich środków, wyruszyli w różne strony Olszan, aby przyczynić się do wzrostu czystości porządku naszej wsi. Akcja zachęciła uczniów do promowania działań na rzecz ochrony środowiska i posprzątania najbliższej okolicy. Pogoda dopisała, humory także. Na pewno nie zabraknie nas w przyszłym roku.
Natalia Kościelna

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 302

Powrót