Newsletter

Zapisz się do newslettera aby znać najnowsze informacje inwestycyjne.
Akcpetuję Regulamin Newslettera

zapisz się

Mieszkańcy pytają Burmistrz odpowiada

W każdy wtorek w godz
8:00 - 14:00
burmistrz jest do Państwa dyspozycji pod numerem:
74 8560 530

Projekty Unijne

Projekty Unijne

Aktualności

ODSŁUCHAJ
30.09.2019

Lekcje meteorologii w Zakładzie Klimatologii i Ochrony Atmosfery Uniwersytetu Wrocławskiego

Zdjęcie Artykułu

25 września 2019r. w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki, nasi uczniowie z PSP nr 3 wraz z uczniami z PSP nr 4 oraz PSP w Olszanach mogli poczuć się jak prawdziwi studenci, uczestnicząc w zajęciach z meteorologii w Zakładzie Klimatologii i Ochrony Atmosfery Uniwersytetu Wrocławskiego.

Młodzież uczestniczyła m.in. w zajęciach warsztatowych pt. „Zjawiska pogodowe w małej filiżance czyli meteorologia dla każdego”. Prowadzący wykonując proste doświadczenia wyjaśniał, jak powstają wybrane zjawiska pogodowe.

Uczniowie obserwując ciekawe pokazy, poznawali właściwości powietrza oraz zależności między ciśnieniem, temperaturą i gęstością powietrza. Prezentacja multimedialna i kolejne doświadczenia przybliżyły dzieciom mechanizm cyrkulacji powietrza. Zajęcia warsztatowe zakończyły doświadczenia dotyczące pary wodnej i powstawania chmur.

Po tych zajęciach odbył się wykład pt. „Czy zje nas SMOG ?”. Podczas wykładu uczniowie dowiedzieli się, skąd się biorą zanieczyszczenia w otaczającym nas powietrzu, dlaczego są groźne dla naszego zdrowia i co to jest ten słynny SMOG. Ostatnim punktem naszych zajęć były zajęcia terenowe. Młodzież zwiedzała ogródek meteorologiczny i poznawała przyrządy służące do pomiaru i obserwacji składników pogody oraz metody prowadzenia obserwacji. Z dużym zainteresowaniem uczniowie oglądali wnętrze klatki meteorologicznej i odczytywały temperaturę powietrza.

Zajęcia w Zakładzie Klimatologii i Ochrony Atmosfery nie tylko poszerzyły wiedzę przyrodniczą uczniów ale również przyczyniły się do integracji międzyszkolnej młodzieży z PSP3, PSP4 i PSP Olszany.

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 891

Powrót