Aktualności

ODSŁUCHAJ
02.10.2019

Pierwszy Turniej Tenisa Ziemnego „Orlik Smecz Open 2019”

Zdjęcie Artykułu

W dniach 14-21 września br. młodzież z naszej gminy rywalizowała na korcie ziemnym w pierwszej edycji turnieju pn. „Orlik Smecz Open 2019”.

Turniej był zwieńczeniem wielu godzin treningów na korcie w czasie letnich wakacji, w czasie których chłopcy popołudniami spotykali się na „Orliku”. Mając tylko telewizyjne wyobrażenie o tej dyscyplinie sportu, przychodząc na kort tenisowy wspólnie z animatorami sportu Mirosławem Głowiakiem i Henrykiem Zatorem, odkrywali piękno tenisa ziemnego i nabywali niezbędne umiejętności gry. Dzień po dniu przekonywali się, że sport ma bardzo ciekawą ofertę różnych dyscyplin i warto je poznawać.

Umiejętności gry zdobyte w czasie wakacji postanowili sprawdzić w formie rywalizacji turniejowej, która obfitowała w chwile radości ze zwycięstw w poszczególnych pojedynkach, jak również budowaniu relacji sportowych z rówieśnikami. Dojście do finału nie było łatwe, lecz warte trudów gry, które pozwoliły poznać czym jest prawdziwe zwycięstwo.

Pogoda w trakcie turnieju zmusiła do przeniesienia rozgrywek na teren hali sportowej OSiR. To jednak nie wpłynęło na zniechęcenie, lecz pokazało nowe możliwości gry na innej nawierzchni bez względu na pogodę i porę roku. Zachęciło to również organizatorów do zorganizowania w przyszłości turnieju halowego z uwagi na rosnące zainteresowanie tą dyscypliną sportu.

Turniej pokazał, że warto propagować nowe dyscypliny sportowe na obiektach dających duże możliwości rozwoju młodzieży i zachęcania do spędzania czasu wolnego na sportowo. Uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe puchary ufundowanie przez OSiR w Strzegomiu i wyrazili chęć wzięcia udziału w kolejnej edycji.

Do zobaczenia na obiektach „Orlika”.

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 327

Powrót