Aktualności

ODSŁUCHAJ
10.10.2019

Zespół Szkół w Strzegomiu laureatem Ogólnopolskiego Konkurs #OSE Wyzwanie

Zdjęcie Artykułu

Pod koniec września Komisja Konkursowa Ogólnopolskiego Konkursu #OSEWyzwanie dokonała jego rozstrzygnięcia i przyznała cenne nagrody. Do udziału w konkursie zgłosiło się 1606 szkół z całej Polski.

Zespół Szkół w Strzegomiu jako jedyna szkoła z powiatu świdnickiego wygrał w konkursie dwie pracownie multimedialne składające się z 16 laptopów umieszczonych w przenośnej szafie z punktem dostępowym do Internetu każda.

Konkurs został zorganizowany przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej oraz Państwowym Instytutem Badawczym NASK i stawiał miedzy innymi takie wymagania jak:

  • zgłoszenie szkoły do projektu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej
  • zgłoszenie szkoły do program mLegitymacja szkolna
  • deklarację zgłoszenia nauczycieli do OSEHero
  • zgłoszenie pracy plastycznej pt. SmartSzkoła przygotowanej na temat edukacji cyfrowej i inteligentnej szkoły przyszłości, wykorzystującej szybki i bezpieczny Internet oraz nowe technologie w procesie edukacji i zarządzania placówką.

W dniu 9 października 2019r. dyrektor Zespołu Szkół w Strzegomiu na uroczystości zorganizowanej w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej odebrał oficjalne potwierdzenie przyznania nagród.

Pracownie zostaną przekazane szkole do końca roku szkolnego.

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 942

Powrót