Aktualności

ODSŁUCHAJ
23.10.2019

Spotkanie z policjantem w Publicznym Przedszkolu nr 4

Zdjęcie Artykułu

W czwartek – 17 października odbyło się w naszym przedszkolu spotkanie z policjantem aspirantem panem Januszem Rajczykiewicz z Wydziału Dochodzeniowego Komisariatu Policji w Strzegomiu, które było podsumowaniem działań edukacyjnych prowadzonych w przedszkolu z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

„Czym na co dzień zajmują się policjanci, jak bezpiecznie poruszać się po drogach i jak wezwać pomoc w niebezpiecznych sytuacjach…” – takie i podobne zagadnienia były tematem spotkania. Policjant wyjaśnił dzieciom, w jakich sytuacjach funkcjonariusze podejmują działania i jakich przedmiotów używają.

Najmłodsi jak zawsze chętnie odpowiadali na policyjne zagadki i dzielili się swoimi doświadczeniami z różnych życiowych sytuacji. Od gościa dowiedzieli się, jak być bezpiecznym na drodze, w domu i przedszkolu. Prezentacja multimedialna oraz film edukacyjny ukazał małym użytkownikom dróg, zasady, których powinni przestrzegać jako pasażerowie samochodów i jako piesi. Przypomniał także o zapamiętaniu podstawowych danych i numerów telefonów alarmowych. Wszystkim dzieciom podobał się policyjny sprzęt, który z zainteresowaniem oglądały. Dziękując za pouczającą lekcję edukacyjną dzieci wręczyły laurkę.

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 439

Powrót