Aktualności

ODSŁUCHAJ
28.10.2019

Pasowanie na ucznia w PSP im. Jana Pawła II w Kostrzy

Zdjęcie Artykułu

22 października nasi pierwszoklasiści stali się pełnoprawnymi uczniami. To był wyjątkowy dzień, gdyż uczniowie wobec wielu wspaniałych gości musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami. Swoją obecnością zaszczycili nas Pan Zbigniew Suchyta- burmistrz Strzegomia, Pan Wiesław Witkowski- zastępca burmistrza oraz rodzice i dziadkowie pierwszaków.

W przemówieniu rozpoczynającym uroczystość Pani Halina Wydmuch- dyrektor szkoły, podkreśliła, że jest to jeden z najważniejszych dni w kalendarzu szkolnym, a Pan Zbigniew Suchyta, burmistrz Strzegomia, życzył uczniom samych sukcesów i wytrwałości.

Podczas przygotowanego programu artystycznego dzieci wspólnie śpiewały piosenki, pięknie recytowały wiersze, a następnie odpowiadały na szereg pytań.  Wykazały się również nie lada odwagą, uśmiechając się szeroko po zjedzeniu cytryny.

Po ślubowaniu Pani Dyrektor pasowała dzieci z klasy pierwszej na uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kostrzy. Na zakończenie każdy z nich otrzymał róg wypełniony smakołykami oraz pamiątkowy dyplom. Następnie cała klasa wraz z gośćmi zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcia, po czym wszyscy w radosnym nastroju udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 165

Powrót