Aktualności

ODSŁUCHAJ
29.10.2019

"Szkoła pamięta" - Akcja Ministerstwa Edukacji Narodowej w Publicznym Przedszkolu nr 4

Zdjęcie Artykułu

"Szkoła pamięta" jest to akcja ogłoszona przez Ministerstwo Edukacji Narodowej mająca na celu pielęgnowanie pamięci o naszej historii. Ważną rolę w procesie dydaktycznym przedszkolaków odgrywa edukacja patriotyczna.

Już od najmłodszych lat kształtujemy w dzieciach postawy patriotyczne poprzez poznawanie swojej małej ojczyzny, poznawanie symboli narodowych oraz uroczyste obchody rocznicy 11 listopada. Dla naszych podopiecznych elementem wychowania patriotycznego i ważnym miejscem pamięci jest pomnik w pobliskim sąsiedztwie przedszkola.

W piękny jesienny dzień - 25 października przedszkolaki wybrały się pod pomnik w naszej dzielnicy. Dzieci poznały historię jego powstania, upamiętniającego mieszkańców Grabów, którzy polegli w czasie I wojny światowej w latach 1914 - 1918. Wyjaśniono przedszkolakom znaczenie napisu na tablicy zawierającej inskrypcję "Chryste, błogosław naszej piastowskiej ziemi, którą raczyłeś nam wrócić! Wdzięczni parafianie. Strzegom, 4 grudnia 1946 r.". Opowiedziano o wizerunku Jana Pawła II, który widnieje na pomniku i został umieszczony ku Jego czci w czerwcu 2014 r. , i o obelisku z tablicą upamiętniającą 760. rocznicę istnienia dzielnicy Graby , którą odsłonięto w listopadzie 2015 r.
Przedszkolaki po uporządkowaniu terenu wokół pomnika zapaliły znicze upamiętniające ważne wydarzenia i postacie dla naszej lokalnej historii.

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 383

Powrót