Aktualności

ODSŁUCHAJ
05.11.2019

Wycieczka czwartoklasistów do Nadleśnictwa w Świdnicy  

Zdjęcie Artykułu

Wczesnym rankiem, 28.10.2019 r. – czwartoklasiści z Zepołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie wzięli udział w wycieczce do Świdnicy.

Już o 7.00 rano wszyscy stawili się na stacji PKP w Strzegomiu, skąd szynobusem przejechali do Świdnicy. Celem wycieczki uczniów były warsztaty w Nadleśnictwie Świdnica. Uczniowie odwiedzili Jaskinię Nietoperzy, gdzie dowiedzieli się między innymi o życiu, budowie, gatunkach czy też miejscach występowania tych ciekawych ssaków.

Następnie uczniowie uczestniczyli w warsztatach z mikroskopem, podczas których poznali jego budowę oraz oglądali różnego rodzaju preparaty.

Dzieci poznały także ciekawe życie i zwyczaje egzotycznych mieszkańców Nadleśnictwa – dwóch przepięknych papug, jaszczurki i patyczaka.

Po intensywnej pracy na warsztatach, uczniowie wraz z nauczycielkami – Justyną Fedyczkowską i Dorotą Burzyńską – udali się na spacer urokliwymi uliczkami świdnickiego Rynku.

To był ciekawie spędzony wspólnie czas, pełen nowych wiadomości, nowych wrażeń (podróżowanie pociągiem), rozmów z kolegami i integrowania się w zespole klasowym.

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 851

Powrót