Aktualności

ODSŁUCHAJ
06.11.2019

Dzień Postaci z Bajek

Zdjęcie Artykułu

We wtorek, 5 listopada, w Przedszkolu nr 1 z oddziałem integracyjnym dzieci radośnie obchodziły „ Dzień Postaci z Bajek” . Baśnie i bajki cieszą się wielkim powodzeniem zarówno u dzieci jak i u dorosłych.

Są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć i wrażeń, nie zastąpionym sposobem wzbogacenia wyobraźni a także pobudzania zainteresowania otaczającym światem ludzi i zwierząt.

W tym wyjątkowym dniu dzieci przybyły do przedszkola przebrane w przepiękne bajkowe stroje. We wszystkich bajowych grupach „Żabki”, „Biedroneczki”, „Smerfy” i „Pszczółki” przedszkolaki wspaniale się bawiły . Pojawiły się bajkowe postacie : od Księżniczek po Spidermanów, od Czerwonego Kapturka, Wróżki, Kotka, Myszki po Piratów i Bobów Budowniczych, którzy przenieśli wszystkich w świat baśni.

Wszystkie grupy wzięły udział w quizie, podczas którego wykonywały zadania związane z bajkami, rozwiązywały zagadki, układały puzzle, rozpoznawały postacie, rekwizyty i tytuły bajek z których pochodzą. Były również tańce z „ prawdziwymi postaciami bajkowymi” .To spotkanie sprawiło dzieciom bardzo wiele radości i pozytywnych emocji. Przedszkolaki były aktywne, otwarte i wesołe, a przecież takie są podstawowe założenia pracy z dziećmi w przedszkolu.??

 

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 2999

Powrót